Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Anasayfa / Güzellik / Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri
Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Güzellik ve makyaj konusunda bazı bilgilere sahip olduğunuzda makyaj ile olduğunuzdan daha farklı görünmek mümkün. Bunun için bazı makyaj tüyolarını öğrenerek küçük illüzyon durumları oluşturmak elinizde.

Peki, ama nasıl?

Gözlerinizin çok küçük olmasından memnun değilseniz ve büyük görünmelerini istiyorsanız bu konuda neler yapabilirsiniz ona bir göz atalım birlikte.

Kaşların etkisi

Göz bölgenizin ve yüzünüzün şeklini büyük ölçüde kaşlar belirlemektedir. Kaşlar genelde göz kenarının bitişi ile eşit hizada biter. Eğer gözleriniz küçük ise sizde kaş kalemi ile kaşlarınızı biraz yana doğru uzatarak daha büyük göz bölgeniz varmış gibi bir izlenim yaratabilirsiniz. Tabi bunu yaparken doğal durmasına dikkat etmeli çok da abartıya kaçmamalısınız. Kaş kalemi veya kaş pudrası ile genişlettiğiniz kaşlarınızı sabitlemek için kaş sabitleyici jel kullanabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları

Göz altlarınızda oluşan koyu renk gözünüzün daha küçük görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle makyaj yaparken mutlaka göz altı kapatıcısı kullanın. Göz altı morluklarınızın tamamen kapandığından emin olun. Göz altı renginizi yanağınızın rengine eşitleyerek doğal bir görünüm elde edin.

Göz Altı Torbaları

Göz altı torbaları da aynen gözaltı morlukları gibi gözünüzün daha küçük görünmesine sebep olmaktadır. Bunu önlemek için yeterli miktarda uyumanız çok önemlidir. Yüzünüzü soğuk su ile yıkamak ya da sallama çay poşetlerini soğutarak gözlerinizin üstünde bekletmeniz göz altı torbalarından kurtulmanızı sağlayabilir.

Açık Renk Göz Farı

Makyaj yaparken basit bir kural vardır. Açık renkler öne çıkarıp dikkat çekmeye yarar, koyu renkler ise saklamaya yarar. İşte bu nedenle gözlerinizi öne çıkarmak ve büyük göstermek için ten renginize en yakın olan açık renkteki göz farlarını tercih etmelisiniz. Göz farını özellikle göz kapağınızın orta kısmına uygulamalısınız. Hatta üzerine biraz ışıltılı far da uygulayarak daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz.

Crease Bölgesi

Gözleriniz tam açık iken yukarı doğru bakın. Bu pozisyondayken kirpiklerinizin denk geldiği yer yani göz çukurunuzun en üst kısmına crease bölgesi deniyor. Kaş kemiğinin hemen altında olan crease bölgesine ten renginizden biraz daha koyu bir çizgi halinde sürün. Yani farı göz kapağınıza kadar indirmeyin. Göz kapaklarınızın açık renk, crease bölgenizin ise koyu renk olması gözlerinizi daha derin ve büyük gösterecektir.

Açık Renk Kalem

Genelde göz kalemi olarak siyah gibi koyu renkler tercih edilir ancak kirpik diplerinize ya da göz iç çizgisine sürülen açık renk göz kalemi de gözünüzü büyük gösterecek olan makyaj yöntemlerinden biridir. Ten rengi veya beyaz bir göz kalemi ile büyük gözlere sahip olabilirsiniz.

Kıvrık Kirpikler

Kirpiklerinizin daha uzun, dolgun ve kıvrık olması gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.