Güllerin Renkleri Ne Anlama Gelir?

Anasayfa / Hayvanlar-Bitkiler / Güllerin Renkleri Ne Anlama Gelir?
Güllerin Renkleri Ne Anlama Gelir?

Çiçekler arasında en çok ilgi gören ve anlam yüklenen güllerdir. Her rengin farklı bir manası olduğu için birisine gül vermek istediğinizde doğru rengi seçmeniz çok önemlidir. Eğer karşınızdaki bu renklerin anlamlarına hakim biri ise yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.

Kırmızı gül

Güller arasında en çok popüler renktir. Hepimizin bildiği gibi sevgiyi ve aşkı anlatır. Ancak aşkın dışında saygı, tebrik ve takdir anlamlarına da gelmektedir. Tabi aranızda çok fazla samimiyet olmayan birine sırf tebrik amaçlı kırmızı gül göndermeniz çok doğru olmayabilir.

Beyaz gül

Beyaz gül tahmin edeceğiniz gibi masumiyeti ve saflığı temsil eder. Bu sebepten dolayı gelin buketlerinin olmazsa olmazlarındandır.

Beyaz gül aynı zamanda yeni başlangıçlar anlamına da gelir. Hayatında yeni bir başlangıç yapmış bir yakınınıza beyaz gül göndererek yeni bir sayfa açtığını anlatabilirsiniz.

Pembe gül

Pembe gül, tonlarına göre değişik anlamlara gelebilmektedir. Örneğin koyu pembe gül minnettarlık duyduğunuz veya takdir ettiğiniz anlamına gelir. Bunun yanı sıra açık pembe gül incelik, nezaket ve sempati anlamları taşımaktadır.

Pembe gül daha çok yakın arkadaş, kardeş ve aile bireylerine göndermek için tercih edilir. Düğün, nişan gibi organizasyonlarda da tebrik anlamında da kullanılabilir.

Sarı gül

Sarı gül arkadaşlığı temsil eden bir renktir. Seninle arkadaş olmaktan dolayı çok mutluyum demek istediğiniz birine gönderebilirsiniz.

Ayrıca yeni doğum yapmış ya da yeni evlenmiş birine tebrik amaçlıda gönderilebilir.

Lavanta rengi gül

Lavanta rengi ilk görüşte aşkı temsil eder. Yeni bir ilişkiye başlamış ya da başlamak üzereyseniz lavanta rengi gül doğru bir tercih olacaktır.

Mor gül

Mor gül karşınızdaki kişinin sizin için çok özel ve değerli birisi olduğu anlamına gelmektedir. Flört aşamasını biraz daha güçlendirmek amacı ile tercihe dilebilir.

Turuncu gül

Turuncu renk heves ve coşku anlamına gelmektedir. Eğer bir kişiyi daha yakından tanımak istiyorsanız turuncu gül gönderebilirsiniz. Bu aranızdaki ilişkiyi güçlendirmek için çok hevesli olduğunuzu ifade edecektir.

Mercan rengi gül

Mercan rengi mutluluğu temsil etmektedir. Karşınızdaki kişinin sizi ne kadar mutlu ettiğini ona hatırlatmak amacı ile gönderilebilir.

Şeftali rengi gül

Şeftali rengi gül teşekkür amacı ile gönderilebilecek bir gül rengidir. Yada arkadaşınızı özlediğiniz anlamına da gelmektedir.

Mavi gül

Mavi gül doğada bulunmayan bir güldür. Yani renklendirme ile elde edilir. Doğal yolla elde edilip ulaşılamadığı için gizemli ve imkansızlık anlamlarına gelmektedir. Yani karşınızdaki kişinin nadir biri olduğunu anlatmak için gönderilebilir. Yada aranızdaki ilişkinin imkansızlığını ulaşılması zor olduğunu ifade etmek için kullanabilirsiniz.

Siyah gül

Mavi gül gibi siyah gülde doğada bulunmaz. Siyah olarak bildiğimiz güller aslında çok koyu kırmızı ya da çok koyu mor olan güllerdir. Ve siyahmış gibi görünürler. Siyah gül umutsuzluk, anlamı taşır. İlişkinizdeki duygu ve düşüncenin sona erdiği anlamına gelmektedir. Biten bir ilişkiyi temsilen gönderilebilir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.