Güne Limonlu Su İçerek Başlamanız İçin 5 Sebep

Anasayfa / Diyet-Beslenme / Güne Limonlu Su İçerek Başlamanız İçin 5 Sebep
Güne Limonlu Su İçerek Başlamanız İçin 5 Sebep

Güne enerjik ve zararlı toksinlerden arınmış olarak başlamak istiyorsanız ve kilo vermek için yaptığınız diyetinizi desteklemek istiyorsanız sabah uyanır uyanmaz bir bardak limonlu su içmelisiniz. Limon, içeriğinde bulunan kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir, A vitamini, C vitamini ve B vitamini Kompleksi ile proteinler ve karbonhidratlar sayesinde en sağlıklı gıdalar kategorisinde yerini almıştır. Ayrıca limonun içeriğinde bulunan sitrik asit anti-bakteriyel ve anti-viral özelliklere sahip olmakla beraber, bağışıklık sistemini destekleyici etkisiyle sağlıklı bir yaşam için önemli bir rol oynamaktadır.

Limonlu su, hazırlanması oldukça kolay bir içecektir. Tek yapmanız gereken yarım bir limonu bir bardak ılık su içine sıkmak ve kahvaltıdan önce içmek.

Şimdi isterseniz sabahları aç karna neden limonlu su içmeniz gerektiğine bir bakalım:

1. Sindirimi kolaylaştırır

Limonlu suyun sindirim sistemine olan olumlu etkilerini daha önce duymuş muydunuz? Pekala daha önce de söylediğimiz gibi limonlu su aynı zamanda, vücudun tüm zararlı toksinlerden ve parazitlerden temizlenmesi için etkili bir içecektir.


2. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir

Limon en kuvvetli antioksidan olarak bilinen C vitamini açısından en zengin meyvelerden biridir. C vitamini bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve sizi olası enfeksiyonlardan korur. Bilimsel araştırmalara göre vücudunuz da bulunan C vitamini seviyesi stres altında geçirdiğiniz anlarda hızla düşer. Bu nedenle stresli günlerinizde yüklü miktarda C vitamini tüketmenizi öneriyoruz.

3. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu günlük nem ihtiyacını karşılar

Size bir soru: Limon, portakal gibi sitrik asit oranı yüksek meyvelerin elektrolit açısından çok zengin olduğunu biliyor muydunuz? Pekala, limon bu meyveler arasında en çok elektrolit içerenidir. Bu nedenle uyanır uyanmaz içeceğiniz bir bardak limonlu su vücudunuzun gün boyu ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlamaya yeterlidir. Böylece bütün gün tazelenmiş ve enerjik hissedeceksiniz.

4. Enerji verir

Sabahları içeceğiniz bir bardak limonlu su, tazelenmiş ve enerji dolu hissetmenizi sağlayacaktır. Limonun içeriğinde bulunan maddeler aynı zamanda depresyon ve anksiyete ile mücadelenizi kolaylaştıracaktır. Daha önce de belirttiğimiz üzere limon, B ve C vitaminleri ile fosfor ve protein açısından oldukça zengindir. Bu zengin içeriği ile limon tek başına gün boyu enerjik ve sağlıklı hissetmenizi sağlamaya yeterlidir.

5. Sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar

Sağlık açısından önemli maddeler ve antioksidanlar içeren limon cildinizde oluşan kırışıklıklar ve siyah noktaların giderilmesinde veya azaltılmasında önemli bir rol oynar. Her sabah aç karna limonlu su tüketen kişilerin genellikle pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olduğu bilinmektedir.

İşte her sabah aç karna limonlu su içmeniz için temel nedenleri bunlar.

Yazımızı faydalı buluyorsanız lütfen arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı unutmayın…

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.