Güzel Giyinmenin Püf Noktaları Ve Moda İpuçları

Anasayfa / Güzellik / Güzel Giyinmenin Püf Noktaları Ve Moda İpuçları
Güzel Giyinmenin Püf Noktaları Ve Moda İpuçları

Ufak dokunuşlar ve püf noktaları ile her daim şık ve dikkat çekici olmanız mümkün. Halk arasındaki tabiri ile bazı ayrıntılara dikkat ederseniz her zaman  “ tarz ”olacaksınız. Yani şık görünmek için illaki çok pahalı giysilere yada bir çok parçaya ihtiyacınız yok. Sadece doğru parçaları bir araya getirmeniz önemli.

İlk ve en önemli unsur vücut şeklinizi çok iyi bilmeniz gerekmekte. Eğer vücut tipinizi ve bilir ve ona uygun giysiler seçerseniz kusurlu bir vücudunuz olsa bile bu kuruları örtüp gayet güzel görünmeniz mümkün.

Sadece seçtiğiniz giysiler değil iç çamaşırınızda şık görünmenizde büyük rol oynar. Örneğin kenarları kalın lastikli bir külot kıyafetinizden çok belli olacağı için güzel bir pantolonu yada eteği bile kötü gösterebilir. Yada göğüs ölçünüze uygun olmayan bir sutyen ile kıyafetinizin görüntüsü tamamen değişebilir.

Kıyafet seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

Ve dolabınızda mutlaka olması gereken bir diğer vazgeçilmez parça Siyah Mini Elbise (SME) Şık bir davet için kurtarıcınız olacaktır. Topuklu ayakkabı ile çok şık bir kombin elde edebilirsiniz. Dolaplarınızın vazgeçilmezlerinden olan jean pantolonlar mutlaka tarzınıza ve vücut tipinize uygun olmalı. Çünkü genelde kurtarıcı parça olarak kullanılan jean pantolonlar eğer yanlış seçim yapılmışsa sürekli kötü bir görüntü sergilemenize neden olur. Giysilerinizle uyumlu aksesuarları kullanmayı ihmal etmeyin. Çünkü bazı kıyafetler ancak aksesuar detayları ile göz alıcı hale gelir.

Kıyafet alışverişlerinde seçeceğiniz parçaların bir çok parça ile kombinlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bazı kıyafetler maalesef sadece tek bir şeyle kombin oluşturduğu için kullanışsız halde dolabınızın bir köşesine atılıp kalmakta.

Çizgili kıyafetleri seviyorsanız yatay olanları değil de dikey olanları tercih etmenizde fayda var. Bu sayede hem daha ince hem de daha uzun görünebilirsiniz. Ama kilo ve boy probleminiz zaten yoksa yatay çizgili olanları da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.