Hafta Sonu İçin Öneriler

Anasayfa / Gezi rehberi / Hafta Sonu İçin Öneriler
Hafta Sonu İçin Öneriler

Bazı hafta sonlarını nasıl değerlendireceğimize bir türlü karar veremeyiz. Bunun için size birkaç güzel önerimiz olacak, umarım hoşunuza gider.

Hafta Sonu Yapılacaklar Listesi 1

* Yaşadığınız şehirdeki daha önce gitmediğiniz semtleri gezmeye gidebilirsiniz. Yeni yerler keşfetmek her zaman için merak uyandırıcı ve eğlencelidir. Örneğin Kuzguncuk’taki kahveler, fırınlar, sanat atölyeleri görülmeye değer.


En iyi dönerleri orada yiyebilir, Zahir Restourant’ın terasında köpüklü bir Türk kahvesi içerken harika bir gün geçirebilirsiniz. Tabi ki bu önerimiz İstanbul’da yaşayanlar için. Sizlerde kendi yaşadığınız şehirdeki bir semtte aynı etkinlikleri gerçekleştirebileceğiniz bir semti tercih edebilirsiniz.

Hafta Sonu Yapılacaklar Listesi 2

* Paranızı gezip tozmak yada yeyip içmek yerine yardıma muhtaç kişilere ufak yardımlarda bulunarak da değerlendirebilirsiniz. Belki de bu sizi 10 liraya bir fincan kahve içmekten daha mutlu edebilir. Durumu iyi olmayan bir öğrencinin okul ihtiyaçlarını karşılamak, yada sokak hayvanlarına su, yem vererek merhamet dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Hafta Sonu Yapılacaklar Listesi 3

* Malum kış günleri yaklaşmakta ve son güneşli günlerin tadını çıkararak hafta sonlarını değerlendirebilirsiniz. Spor ayakkabılarınızı giyip kulaklarınız takıp müzik eşliğinde tek başınıza yada sevdiklerinizle güzel yürüyüşler yaparak biraz nefes almak iyi gelecektir. Çünkü yürümek ruhsal açıdan tazelenmenize huzur bulmanıza iyi gelecektir.

Yıldız parkı , Emirgan korusu, Ihlamur kasrı bunun için çok uygun mekanlar. Buralara gitme şansınız yoksa oturduğunuz yere yakın park yada yürüyüş alanları da olabilir.

Hafta Sonu Yapılacaklar Listesi 4

* Hafta sonları canınızı sıkan sorunları çözmek yada kafanıza takılan sorulara cevap bulmak için en ideal zamanlardır. Evden çıkmayıp kahvenizi yada bitki çaylarınızı yudumlarken gazete dergi yada internetten sorunlarınızla alakalı konularda uzmanlar destek almak amaçlı makale yada köşe yazılarını okuyabilirsiniz.

Hafta Sonu Yapılacaklar Listesi 5

* Okumak demişken hayata bambaşka gözlerle bakmak ve yeni dünyalar keşfetmek için kitap okumanızın önemi çok büyük. Hem kendi sıkıntılarınızdan kurtulup farklı yaşamlara yoğunlaşmak hem de yeni bir şeyler öğrenmek açısından kitap okumak hafta sonları yapılabilecek en güzel şeylerden biri.

Hafta Sonu Yapılacaklar Listesi 6

* Hafta içi yeterince vakit ayıramadığınız için evinizin temizlik ve düzeni konusuna yoğunlaşabilirsiniz. Evet belki yorucu ve sıkıcı ama tertemiz bir evde yaşamanın da verdiği huzur çok başka bunu da çok iyi biliyorsunuz. Ayrıca her yeri düzenleyip temizledikten sonra hissedeceğiniz mutluluk ve gurur paha biçilemez.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.