Hamile Yastığı

Anasayfa / Alışveriş / Hamile Yastığı
Hamile Yastığı

Hamile Yastığı – Kullanıcı Yorumu:

“Hamileliğin ilk birkaç ayını atlatıp göbeğiniz belirginleşmeye başladığı andan itibaren gece uykuları konusunda sizin için yeni bir süreç başlamış demektir. Normal şartlarda hangi uyku pozisyonunda uyumayı seviyor olursanız olun, gebeliğin yaklaşık 14. haftasından sonra artık bebeğinize uygun pozisyona geçiş yapmanız gerekmektedir. Bu da sol tarafınıza dönük olarak yatmanız anlamına gelmektedir. Sırt üstü ve sağ tarafınıza dönük yatmanız bebeğiniz için çok uygun değildir. Organlarınızın konumundan dolayı bebeğin bulunduğu alana basınç yapılmış olur ve bu da bebeğinizi hem rahatsız eder hem de zarar verebilir. O nedenle artık uyuma şeklinize artık çok dikkat etmeniz gerekir.

Ancak sürekli sol tarafa yatıldığında bel ve sırt ağrıları kaçınılmazdır. Ayrıca uyurken pozisyon değiştirmekte uyku esnasında bazen sizin elinizde olmaz. Tüm bunları önlemek için hamile yastıkları oldukça faydalıdır. İnternette hamile yastığı modellerine bakmaya başladığınızda çoğunlukla U şeklinde olan büyük boyutlu olan seçeneklere rastlayacaksınızdır. Ancak yatakta kapladığı alan açısından çok fazla kullanışlı olabileceğini düşünmüyorum. Ayrıca herkesin yastık tercihi birbirinden farklı olduğundan dolayı bu U şeklindeki hamile yastıklarının kafa koyma kısmı herkesi memnun etmeyebilir. Çünkü sert, yumuşak, ince ya da kalın yastık seçenekleri herkes için değişkenlik gösterir. O nedenle bu tip hamile yastıkları çok fazla içime sinmedi açıkçası.

Ve sonra e-bebek sitesinde rastladığım bu model daha kullanışlı olabilirmiş gibi geldi. Hem kendi rahat ettiğim yastığımla uyumaya devam edecektim hem de bu hamile yastığı sayesinde bel ve karın bölgemi koruyabilecektim. Satın alıp kullanmaya başladığımda yanılmadığımı gördüm. Yastığın her iki tarafı da eğimli olduğu için hem bel kısmını hem karın kısmını çok iyi bir şekilde destekliyor. Sol tarafınıza dönük yatarken bel kısmınız boşlukta kalmıyor ve bu yastığın bel tarafındaki bölüme yaslanmış oluyor. Karın kısmınıza denk gelen bölümdeki yastık ise uyku esnasında yanlışlıkla karnınızın üstüne baskı yapmanızı engellemiş oluyor. Ayrıca yatakta çok fazla yer de kaplamıyor.

U tipi yastıkların artısı aynı zamanda bacak aranıza da yastık desteği sağlıyor olması. Bu modelde maalesef bu özellik mevcut değil. Bacak aranıza koymak için evdeki herhangi bir yastığı kullanmanız gerekmekte. Ama bu durum benim için çok problem oluşturmadı.

2 yastık birbirine cırt cırt yöntemi ile bağlı. Yani istediğinizde 2 parçaya ayırıp sadece bir tanesini de kullanabilirsiniz. Örneğin; yastığı sadece yatarken değil tek parçasını otururken bel desteği olarak da kullanabilme şansınız var.

İleride bebeğiniz doğduğunda onu herhangi bir yerde yatırırken sağa sola dönüşlerinde düşmesini engellemek amacı ile de kullanabilirsiniz. Yani evdeki minderleri bebeğinizin sağına soluna dizmek ve ona bariyer oluşturmak yerine bu orijinal yastık sayesinde aynı durumu sağlamış olursunuz.

Bunun dışında illaki hamile olmanız ya da bir bebeğiniz olması gerekmez. Herhangi bir sağlık probleminden kaynaklı sabit bir uyku pozisyonu zorunluluğunuz olabilir. Bu gibi durumlarda da bel ağrılarınız için destekleyici bir yastık türü.

Yastığın kumaşı fermuarlı olduğu için isteğiniz zaman çıkartıp yıkama şansınız var. O açıdan da oldukça kullanışlı. Bildiğim kadarı ile renk seçeneği yok. Ama bu renkte gayet güzel.

U tipi hamile yastıkları birçok mağazada ve internet sitesinde mevcutken bu modeli e bebek dışında bir yerde bulamadım. Belki de ona özel bir tasarımdır. Yada başka markalarda varsa bile ben bulamamış olabilirim. O açıdan bu konuda çok yanlış bir bilgi vermek ve yanlış bir yönlendirme yapmak istemiyorum. Ama ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

Ben ürünü Şubat ayının başlarında 119,99 TL’ye almıştım. Onun öncesinde çok güzel bir kampanya vardı ve fiyatı neredeyse 50 TL’ye kadar düşüyordu. Ama maalesef o indirimden yararlanma fırsatını kaçırdım. Şu anki güncel fiyatını bilmiyorum ama dönemsel indirim kampanyalarından yararlanarak size en uygun olan fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Sağlıklı ve huzurlu uykular dilerim şimdiden.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.