Haydi gel, haydi gel içelim..

Anasayfa / Blog / Haydi gel, haydi gel içelim..
Haydi gel, haydi gel içelim..

Ne demiş Coca Cola: “daha iyisi için geçmişi unutalım

Başka türlüsü mümkün değil çünkü. Geçmişte yaşamaya devam ettikçe ilerleyemiyoruz, önümüzü görüp yolumuzu bulamıyoruz. Anı yaşayalım diyen de var adına. “Carpe diem” falan deyince hatta daha bir havalı oluyor. Yada hep geleceğe bakmak diyebiliriz. Hepsi güzel, hepsi faydalı. Ama geçmiş; geçmişte kalıp geçmemişse hala, ne bugünden hayır görüyoruz ne de yarından bir hayır bekliyoruz.

Cola güzel bir içecek, severiz kendisini. Ama içince anında şişirir ve gaz yapar mesela. Bir faydası da yoktur vücudumuza, acı ama gerçek. Zararları çoktur biliriz fakat hiç sayıp da o mevzulara girmeyelim şimdi. Mevzumuz bu değil çünkü..

Geçmişe takılıp kalmakta öyle işte, hiç bir faydası yoktur. Tek yaptığı; düşüncelerle içimizi şişirmek olur. Rahatsız eder bizi. Zararları Cola’nınkinden bile kat kat fazladır. Önce beyni yorar, her anında sorgular, yıpratır. Öyle olmasaydı, şöyle yapabilseydim, keşke yapmasaydım, bunu deseydim, o öyle olsaydı belki böyle olurdu şimdicilik.. Ve milyonlarcası kemirir durur. Sonra tüm hayatı etkiler çaktırmadan.

Güvensizlikler, mutlu olamama, depresyon, sinir, uyumsuzluk.. Akla gelebilecek tüm olumsuz duygunun kaynağı, geçmişte yaşananlara takılıp kalmaktan geçer. Bunca yıldır psikologlar boşa indirip durmadı bizi çocukluğumuza. İnmek mesele değil de, çıkamayınca oradan o kötü işte..

O yüzden şimdi, hadi gel seninle geçmişi unutalım, daha iyisi için..

Coca Cola duymasın ama gazlı içeceklerden de uzak duralım bence.. Sağlıklı yarınlar için..

Reklam olmayan ‘Reklamlar’ bitti.. İyi seyirler..

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.