İnsanların Sizden Hoşlanmasını Nasıl Sağlarsınız?

Anasayfa / Aile-İlişkiler / İnsanların Sizden Hoşlanmasını Nasıl Sağlarsınız?
İnsanların Sizden Hoşlanmasını Nasıl Sağlarsınız?

Birçok insanla tanışıklığınızın ya da arkadaşlığınızın nasıl ve ne zaman başladığını hatırlamazsınız bile. Her şey doğal bir şekilde gelişir ve yakınlaşmalar başlar. Ancak bazı tanıdığınız insanlarla çok daha yakın olmak ve daha fazla sevilmek isteyebilirsiniz. Bunu sağlamak için yaklaşımlarınız ve davranışlarınız konusunda bazı detaylara dikkat etmeniz istediğiniz yakın arkadaşlığı elde etmenizi sağlayacaktır.

Aynalama yöntemi

Karşınızdaki kişinin vücut dilini iyice gözlemleyerek onun mimiklerini ve hareketleri kopyalama yöntemi ile aynılarını yapmalısınız. Tabi abartı bir durum sergilemeden bunu çok doğal bir biçimde yapmalısınız. Karşınızdaki kişi kendi gibi tavırlar sergileyen kişiye karşı bilinçsizce bir yakınlık duyacaktır. Ve sizinle daha çabuk arkadaşlık kuracaktır.

Maruz kalma etkisi

Yakın arkadaşlık kurmak istediğiniz kişinin çevresinde daha fazla zaman geçirin. Sürekli aynı ortamda bulunduğu ve sık gördüğü kişiyi daha çabuk benimseyecek ve yakınlık kuracaktır.

İltifat edin

Karşınızdaki kişinin yaptıklarını ya da davranışlarını beğendiğinizi belirtmeniz o kişinin de size karşı istemsizce bir sempati duymasını sağlayacaktır. Sizden sürekli olumlu ve iltifat dolu sözler duymak kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacağı için sizinle yakın olmak isteyeceklerdir.

Ancak bu iltifatları çok fazla abartmayın çünkü sürekli iyi şeyler söylemeniz samimi olmadığınız konusunda şüpheye sebebiyet verebilir. Arada olumsuz yönlerini de vurgulayıp bunları nasıl olumluya çevirebileceği konusunda motive edebilirsiniz.

Modunuzu yüksek tutun

Sürekli enerjik ve yüksek bir moda olmanız karşınızdaki kişiye iyi duygular geçireceği için sizinle vakit geçirmekten hoşlanacaklardır.

Arkadaşları ile tanışın

Yakın arkadaşlık kurmak istediğiniz kişinin yakın çevresindeki kişilerle tanışıp onlarla arkadaşlık kurmaya çalışın. Kendi çevresindeki kişilerle iyi anlaşabildiğiniz gördüğünde sizi kendine daha çok yakın hissedecektir.

Kendinizi başarılı ve daha sıcak biri olarak tanıtın

Başarılı biri olmanız ya da başarılı olduğunuz yönlerinizi belirtmeniz karşınızdakinin ilgisini çekecek ve size karşı bir saygı duygusu oluşacaktır. Ayrıca güler yüzlü, uyumlu ve sıcak davranışlar sergilemeniz size karşı güven duygusunu artıracaktır.

Eksiklerinizden bahsedin

Kendinizi başarılı ve pozitif biri olarak göstermek bir artı olsa da kimi zamanda kimsenin mükemmel olmadığını göstermeniz gerekir. Eksi yönlerinizden de bahsetmeniz size karşı güven duygusunu ve yakınlığı artıracaktır.

Ortak değerlerinizden bahsedin

İnsanlar kendileri gibi olan insanlara karşı daha fazla bir yakınlık hissi içinde olur. Karşınızdaki kişi ile ortak özelliklerinizden ve ortak değerlerinizden bahsederek bu yakınlığı sağlayabilirsiniz.

Temasta bulunun

Yakınlık kurmak istediğiniz kişi ile konuşurken koluna, omzuna ya da sırtına hafifçe dokunmanız yakınlık kurmanız açısından fayda sağlayacaktır.

Göstermek istediği kişiyi görün

Yakınlık kurmak istediğiniz kişi kendisini çok farklı göstermek istiyor olabilir. Ama onunla yakınlık kurmak istiyorsanız o kendisini nasıl görmenizi istiyorsa onu görebildiğinizi hissettirin. Bu şekilde anlaşıldığını ve kabul gördüğünü düşünür ve size yakınlaşır.

Sırrınızı paylaşın

Yakınlık kurmak istediğiniz kişi ile küçük bir sırrınızı paylaşırsanız bu ona güvendiğinizi hissettirir. Kendisine güven duymanızda ona kendini iyi hissettirecektir. Ve sizinle bir yakınlık hissi içinde olacaktır.

Ondan hoşlandığınızı gösterin

Eğer siz karşınızdaki kişiden hoşlandığınızı belli edecek ifadelerde ve tavırlarda bulunursanız oda kendisini seven kişiye karşı kayıtsız kalmayacaktır.

Espri yapın

Mizah ilişkileri güçlendiren bir formüldür. Sizinle keyifli vakit geçirmek, esprili kişiliğiniz sayesinde kendisini mutlu hissetmek size karşı yakınlaşmasını sağlayacaktır

Kendilerinden bahsettiklerinde dinleyin

Karşınızdaki kişi kendinden bahsederken ilgiyle dinlediğinizi ona gösterin. Kendisi ile ilgili konularda ilgili olmanız size karşı yakınlık duymasını sağlayacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.