İpek Kirpik Uygulaması

Anasayfa / Güzellik / İpek Kirpik Uygulaması
İpek Kirpik Uygulaması

Son zamanların favorilerinden biride ipek kirpikler. Kirpikleri çok seyrek olanlar yada daha dolgun görünmesini isteyenler bu uygulamayı çok fazla tercih eder hale geldi. Peki ipek kirpik nedir ve nasıl uygulanır bunu biraz inceleyelim birlikte.

İpek kirpik uygulaması tüm kirpiklere tek tek ipek kirpik yapıştırılması ile yapılan bir işlemdir. Eğer uzmanı tarafından yapılıyorsa oldukça basit ve kısa süren bir işlem. Ki kesinlikle bir uzmana yaptırmalısınız zaten bu çok önemli bir detay onu da özellikle belirtelim. Genellikle 1-2 saatte tamamlanan bir uygulamadır. İpek kirpikler saf kirpik yapısınız andıran bir yapıda olduğundan dolayı oldukça doğal görünmektedir.
Kirpikler organik ve hipo alerjik yapıştırıcılar ile yapıştırılmakta. Bu yapıştırıcılar asla göze zarar vermeyecek türden. Ancak yine de göz hassasiyetiniz varsa çokta tavsiye etmeyiz ipek kirpik uygulamasını. Gözünüzün hassasiyetine bağlı olarak bir miktar yanma söz konusu olabilir.
Takılan kirpikler bir süre sonra kendi kirpiklerinizden ayrılarak dökülmeye başlıyor. Ortalama 2 veya 4 ay diyebiliriz bu sürece. Yani belirli aralıklarla yeniden yaptırmanız gerekmekte.
Taktırdığınız kirpiklerin sentetik olmamasına özen göstermelisiniz. Ayrıca eğer uzun süreli bir işlem olmasını istiyorsanız devamlı bakım yapmanız gerekmekte. Özen isteyen bir işlem çünkü.
Uygulama esnasında kullanılan yapıştırıcının da göz hassasiyetinize uygun olup olmadığını araştırıp teyit edin mutlaka. Yoksa göz sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Ayrıca ipek kirpik uygulamasını yaptıracağınız güzellik merkezini de çok iyi araştırıp ona göre karar vermelisiniz. Her yere hijyen ve sağlık açısından güvenmemelisiniz.
Uygulamadan sonra makyaj temizleme konusunda yağ içermeyen makyaj temizleyicileri tercih etmelisiniz.
Yüzünüzü sabun, jel yada köpükle yıkamak yada yatarken yüzüstü uyumak kirpiklerinizin olduğundan daha kısa sürede dökülmesine neden olacaktır.
Deniz, hamam yada sauna gibi ortamlarda rahatça kullanabilirsiniz.
İpek kirpiklerinizi çıkartmak istediğinizde uzman yardımı ile yaparsanız kendi doğal kirpiklerinize zarar vermemiş olursunuz. Ama çıkartma işlemini ben kendimde yapabilirim diyorsanız özel bir solüsyon ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu solüsyon ipek kirpiklerin yapıştırıcısının yumuşayıp etkisini kaybetmesini sağlar ve sonrasında kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Eğer bu solüsyonu uygulamadan elle yolmaya kalkarsanız kendi doğal kirpiklerinizin de kopmasına sebep olursunuz çok dikkat edelim.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.