İş Başvurusuna Gideceklere Öneriler

Anasayfa / Güzellik / İş Başvurusuna Gideceklere Öneriler
İş Başvurusuna Gideceklere Öneriler

İş görüşmesine gideceklerin en büyük streslerinden biride görüşmede ne giymesi gerektiğidir.
İş görüşmeleri için hazırlanmak her zaman için kararsızlık ve panik içerir. Beden dili ve iş tecrübesi önemli olduğu kadar bu tarz ortamlarda dış görünüşünde önemi çok büyüktür çünkü. Görüşme yapacağını kişiye karşı pozitif ve enerjik bir hava sergilemek için kıyafetlerimiz büyük önem taşımakta. İş görüşmesinde giyeceğiniz kıyafet ve seçtiğiniz renkler hayatınız hakkında karşınızdaki kişiye bazı ipuçları verir.

Bu konuya karar verirken görüşmeye gidilecek olan yere göre bir kombin düşünmekte fayda var. Çünkü her iş yerinin ortamı birbirinden farklıdır. Eğer büyük ve resmi bir şirketse daha şık ve resmi kombinlere gerek duyulurken, daha minimal düzeyde bir yer için şık ama daha orta halli bir görünüm oluşturup abartıya kaçmamalıyız.

Genellikle iş görüşmelerinde siyah renk tercih edilir. Çünkü siyah diğer renklere oranla daha asil bir duruş sergilemenizi sağlar. Ve ciddiyet göstergesidir. Siyah takım elbise ve topuklu ayakkabı ile ile gayet cesur bir stil oluşturabilirsiniz.

Tercih edilen bir diğer renkte mavidir. Mavi sizin dinamik ve canlı bir yapıya sahip olduğunuzu gösterir. Açık mavi gömlekler mavi topuklu ayakkabılar ile enerji dolu bir görüşme sağlanabilir.

Daha cesur ve iddialı görünmek isterseniz kırmızı rengi tercih edebilirsiniz. Koyu kırmızılar ile kendinizden emin iddialı bir görüntü sergileyebilirsiniz. Kırmızı tonlardaki makyajınız ile görüşme yaptığınız kişiye etkilemeniz mümkün.

Çalışan bayanların son dönemlerde sıkça tercih ettiği parçalardan biride ekose ceketler. İçine beyaz bir body altına kumaş pantolon giyerek çok şık bir kombin oluşturulabilir. Kumaş pantolonlarınızı ceketinizle uyumlu renklerde seçmeye özen göstermelisiniz.

Daha şık ve seksi görünmek isterseniz de ekose ceketler ile kalem etekleri kombinleyebilirsiniz.

Ekose ceketler bir çok şeyle uyum sağladığı için çok şık kombinler oluşturup iş görüşmelerinde kullanabilirsiniz.

Şık ve zarif bir görüntü elde etmek içinde kalem etekleri tercih edebilirsiniz. Tabi ki renk ve desen seçimi daha öncede belirttiğimiz gibi gideceğiniz yere göre belirlenmelidir.

Kalem eteklerinizin üzerine gömlek yada bluz giyerek rahat ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Hem de resmi bir havanız olur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.