İyi Bir Öpüşmenin Sırrı

Anasayfa / Aile-İlişkiler / İyi Bir Öpüşmenin Sırrı
İyi Bir Öpüşmenin Sırrı

Öpüşme denilince bu sadece cinsellik olarak algılanmamalı çünkü öpüşme bir çift arasındaki fiziksel etkileşimi ve ilişki bağlarını güçlendiren etkenlerden biridir. Öpüşme bazen çok masumane bazen de çok ateşli bir etki yaratır. Ve her iki durumda da size unutulmaz bir an yaşatır. Bu önemli olayın daha iyi bir hale gelmesi içinde bazı teknikleri bilmeniz çok önemlidir.

Tabi ki öpüşme olayı içinizden geldiği an, aranızda bir çekim oluştuğunda yaşanan büyülü bir andır. Ancak sevdiğiniz kişi ile buluşmaya gittiğinizde her an öpüşebilme ihtimalinizin olabileceğini düşünerek hazırlıklı olmakta ya da öpüşme anında bazı teknikleri uygulayarak öpüşmenizi daha etkili bir hale getirmek sizin elinizde.

İşte etkili öpüşme teknikleri:

Nemli dudaklar

Hava şartlarından dolayı ya da yeterince su içmemenizden kaynaklı zaman zaman dudaklarınızda kurma ve çatlamalar meydana gelebilir. Ve durum böyle iken öpüşmeniz çok da hoş olmayacaktır. Eğer partnerinizle buluşmaya giderken dudaklarınızda kuruma ve çatlama söz konusu ise mutlaka nemlendirici etkisi olan bir ruj sürmelisiniz. Eğer yanınızda ruj yoksa ya da o an sürme imkanınız yoksa bir miktar su ile de dudaklarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ağız kokusu

Eğer partnerinizle buluşma planınız varsa öncesinde kesinlikle çiğ soğan, sarımsak, brokoli ya da kokuya sebep olacak gıdaları tüketmemelisiniz. Eğer partneriniz sigara ve alkol kullanmıyorsa bu ürünlerin kokusu da onu rahatsız edecektir. Mümkün olduğunca nefesinizin temiz ve kokusuz olmasına dikkat etmelisiniz.

Ferah bir nefes

Partnerinizle buluşmadan önce kötü kokuya sebep olacak şeyler tüketmemiş olsanız bile yine de buluşmaya giderken yanınızda naneli şeker ya da sakız bulundurmanızda fayda vardır. Bu nefesinizin daha ferah olmasını sağlayacaktır. Eğer yanınızda sakız ya da şeker yok ise yemeğe gittiğiniz yerde garsondan bir dilim limon isteyebilir ve suyunuzun içine ilave ederek içebilirsiniz.

Partnerinizle uyum içinde olun

Etkili bir öpüşme partnerinizle uyum içerisinde olmanızdan geçer. Herkesin öpüşme tekniği farklıdır. Bir önceki partnerinizle öpüşme esnasında uyguladığınız teknikler yeni partnerinizde çok da işe yaramayabilir. Bu konuda her çiftin farklı ve kendine has bir uyumu vardır. O yüzden partnerinizin hareketlerini takip ederek birbirinizin istekleri doğrultusunda yeni bir uyum yakalamaya çalışın.

Partnerinize yol gösterin

Partneriniz öpüşme konusunda iyi olmayabilir. Yada beklide ilk öpüşme deneyimlerini sizinle yaşıyordur. Hatta çok çekingen yapıda biri ile birlikte olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda dizginleri ele alıp onu öpüşme konusunda siz yönlendirebilir ve cesaretlendirebilirsiniz.

Sadece dudaklarla öpüşülmez

Öpüşmek denilince akla ilk olarak dudakların birleşmesi gelse de boyun, kulak memesi, yanaklar ve köprücük kemiği de öpüşmeye dahil olan bölgelerdir. Öpüşme anında bu bölgeleri de küçük öpücükler ya da minik ısırıklar ile konuya dahil etmek daha zevkli bir öpüşme anı yaşanmasına yardımcı olacaktır. Bu bölgelerde kişiyi oldukça tahrik eden ve zevk almasını sağlayan noktalardır. Sadece dudaklara takılıp kalmak doğru bir öpüşme şekli değildir.

Dürüst olun

Öpüşme anında bazen durumdan hoşlanmayabilir ya da farklı bir teknik denemek istiyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bunu açıkça partnerinize söyleyin ya da belli edin. Birbirinize karşı dürüst olmanız daha iyi bir öpüşme yaşamanızı sağlayacaktır.

Öpüşmeye dilinizi de dahil edin

Bazı kişiler sadece dudakları ile öpüşürken bazıları da konuya dili de dahil ederler. Eğer partnerinizde dilinizi kullanmanızdan memnun ise daha ateşli bir öpüşme yaşamanız mümkündür. Ancak karşınızdaki kişi bu durumdan hoşlanmayadabilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurmalı ve ona göre davranmalısınız.

İltifat edin

Öpüşme sonrası partnerinize “ne kadar iyi öpüştüğü” konusunda iltifatlar edin. Bu gerçekten hoşuna gidecek ve ilişkinizi olumlu etkileyecek bir davranış olacaktır.

Tüm bedeninizle öpüşün

Öpüşme anında tüm bedeninizle olaya hakim olmanız çok önemlidir. Dudaklarınız buluştuktan sonra aynı esnada partnerinizin saçını okşamak, yüzünü elinizle kavramak ya da bedeninizi onun bedenine bastırmak öpüşmeyi daha etkili ve keyifli bir hale getirecektir.

Öpüşmeyi sekse giden bir yol olarak görmeyin

Seksin ilk adımlarından biri öpüşmek olsa da her öpüşmenin sonu seks ile sonlanacak diye katı bir düşünceyi zihninizden uzak tutun. Eğer seks için henüz hazır değilseniz öpüşme konusunda tereddüt yaşayabilirsiniz. Oysaki bazen sadece öpüşerek anı yaşamanızda gayet doğal bir süreçtir. Kafanızdan bu düşünceyi uzaklaştırıp sadece öpüşmenin keyfini çıkartmalısınız.

Ana odaklanın

Öpüşmek de aynen seks gibi anı yaşamanız ve keyif almanız gereken bir olaydır. Öpüşme anında zihninizdeki diğer tüm şeyleri uzaklaştırıp sadece öpüşmenize odaklanmalısınız. Tüm sorunları ve düşünceleri geride bırakıp tüm ilginizi partnerinizin dudaklarına verin.

Karşılaştırma yapmayın

Öpüşürken partnerinizi eski partnerleriniz ile öpüşmeleriniz konusunda karşılaştırmaya kalkmanızın ilişkinize zarar vermekten başka bir şeye yaramaz. Kafanızda bu tarz yorumlar ve karşılaştırmalar yapmanız yaşadığınız ana olumsuz etki sağlayacak ve aranızdaki bağa zarar verecektir.

Kaçamak öpücükler

Öpüşmek her zaman çok romantik ve uzun süreli olmak zorunda değil. Kimsenin olmadığı bir ortamda kısa bir dudak dokunuşu ilişkinizin güçlenmesini sağlayacaktır.

Tutkulu olmaya çalışın

Eğer öpüşmenin sonrası sevişme ile devam ediyorsa bu gibi durumlarda öpüşmenizin daha tutkulu olmasına özen göstermelisiniz. Öpüşme esnasında birbirinizin erojen bölgelerine dokunabilir ve inleyebilirsiniz. Böylece çok daha tutkulu bir öpüşme ile daha zevkli bir sevişme yaşayabilirsiniz.

İlk başlayan olabilirsiniz

Öpüşme konusunda ilk başlayan kişi olmaktan çekinmemelisiniz. Eğer o an içinizden geliyorsa öpüşmeyi başlatabilirsiniz. Zaten partneriniz bu durumdan rahatsız oluyor ve sizinle öpüşmek istemiyorsa gereken tepkiyi gösterecektir. Ama aksine oda bu konuda istekli olursa çok güzel bir öpüşmeyi ilk başlatan kişi olarak özgüveniniz daha da artabilir.

Daha sık öpüşün

Öpüşmek çiftleri birbirine bağlayan bir fiziksel eylemdir. O nedenle mümkün olduğunca daha sık öpüşmeye çalışın. Zevkli bir öpüşme ilişkinize de olumlu katkılar sağlayacaktır.

Partnerinizin nelerden hoşlandığını keşfedin

Öpüşme hanında çeşitli teknikler deneyerek partnerinizin hangisinden daha fazla hoşlandığını tespit edebilirsiniz. Örneğin boynunun öpülmesi, kulak memesinin emilmesi gibi şeylerden hoşlanmışsa bu gibi şeyleri öpüşme esnasında daha sık yapabilirsiniz. Böylece partnerinizi öpüşürken daha fazla mutlu edebilirsiniz.

Gözlerinizi kapatın

Bir duyunuzun kapalı olması diğer duyunuzun daha güçlü bir şekilde çalışmasına sebep olacaktır. Bu yüzden öpüşürken gözlerinizi kapatmanız öpüşmenizden daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır.

Öpüşme molası verin

Öpüşme esnasında öpüşmeye ara vererek konuşmaya çalışmanız daha fazla öpüşme isteği uyandıracaktır. Yarım kalan öpüşmeyi daha tutkulu bir şekilde devam ettirme isteği duymanız için bazen küçük molalar vermenizde fayda vardır.

Duracağınız noktayı bilin

Öpüşmenin bir seks ile devam etmesini istemiyorsanız durmanız gereken noktayı çok iyi bilmelisiniz. Yada bir sonraki öpüşmenin daha tutkulu olmasını sağlamak adına da bazen can alıcı bir noktada sonlandırabilirsiniz. Böylece ikinizde yeniden o şekilde öpüşmek için can atıyor olursunuz.

Yalnız olacağınız ortamları tercih edin

Başkalarının sizi görebileceği bir ortamda partnerinizle öpüşüyor olmak konsantrasyonunuz açısından uygun olmayabilir. Bu nedenle baş başa olabileceğiniz ortamlar öpüşmek için daha uygundur.

Öpüşme sırasında kulağına fısıldayın

Partnerinizle öpüşürken fısıltı şeklinde kulağına sevimli ya da müstehcen şeyler söyleyebilirsiniz. Eğer doğru cümleleri kurabilmişseniz öpüşmeniz daha etkili hale gelecektir.

Gülümsemeyi unutmayın

Öpüşme esnasında ve sonrasında gülümsemeniz öpüşmekten keyif aldığınızı gösteriri. Böylece partnerinizde kendini daha iyi hissedecektir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.