Jade Roller Ne İşe Yarıyor?

Anasayfa / Güzellik / Jade Roller Ne İşe Yarıyor?
Jade Roller Ne İşe Yarıyor?

Son zamanların popüler cilt bakım ve güzellik ürünü Jade Roller ile tanışmanın vakti geldi. Jade Roller yeşim taşından silindir şeklinde bir masaj aletidir. Yaşlanmanıza yol açan çizgileri yok etmeye yarar.

Güzellik konusunda sanki yeniçağın icadıymış gibi görünse de aslında bu taş silidirler Antik Çin döneminde bile mevcuttu. Hatta saraylarda imparatoriçeler bu minik silindir taşlarla ciltlerine bakım yapıyorlardı. Biz yeni tanışmış olduğumuzu düşünsek de çok eskilere dayanan bir mazisi var.

Yeşim taşı dışında birçok farklı kristal silindire de rastlamak mümkün. Ancak yeşim taşı daha kolay şekil alabildiği için ve cilt sağlığına daha hızlı etki ettiği için daha çok tercih edilmektedir. Yeşim taşı cildi anında soğutup rahatlatıyor. Ve eğer düzenli kullanırsanız zamanla sıkılaştığınızı göreceksiniz.

Ancak satın almış olduğunuz yeşim taşının piyasada maalesef sahteleri de mevcut. Yeşim taşınızın sahte olup olmadığını anlamanızın yolu bir süre sonra eğer ısınmaya başlıyorsa bu kandırıldığınız anlamına gelmektedir. Bu konuda risk almamak için güvenilir yerlerden ve markalardan hatta sertifikalı ürünleri satın almalısınız.

Doğal bir yeşim taşının üzerinde leke ya da çatlaklar bulunabilir. Bu sizi yanıltmasın. Yani pürüzsüz görünümlü sahte bir ürünü almak yerine lekeli görünümlü ama orijinal bir yeşim taşını almış olmak daha iyi. Bu biraz ilkel bir güzellik metodu olduğu için bazı kusurlarının olması da çok normal değil mi?

Jade Roller nasıl kullanılır?

Jade Roller kullanmaya başlamadan önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Jade Roller her ne kadar her cilt yapısına uygun olsa da yine de kuru ciltliler kullanırken biraz daha dikkatli olmalı. Eğer cildiniz aşırı derecede kuru ise ve pul pul dökülüyorsa Jade Roller uygulamasından önce biraz nemlendirmekte fayda var. Bu cildinizin tahriş olmasını önler.

Jade Roller ile yüzünüzü hamur gibi yoğurabilirsiniz. Birçok uzmanda bunu tavsiye ediyor zaten. Ama bu tavsiye kuru ciltliler için geçerli değil. Sizler biraz daha dikkatli davranmalısınız.

Jade Roller zaten ferahlatıcı bir etkiye sahiptir ama bu etkiyi daha da arttırmak için buzdolabında saklamanızda yarar var.

Yüzünüzü makyaj ve kirden arındırdıktan sonra birazda nemlendirerek Jade Roller uygulamasına hazırlamanız gerekmekte.

Daha sonra Jade Roller ile oval hareketlerle uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu oval hareketleri yaparken her zaman aşağıdan yukarıya doğru bir şekilde yapmalısınız.

Günde 2 kez ve düzenli olarak kullanıldığında bir süre sonra yüzünüzdeki farkı göreceksiniz. Jade Roller sayesinde deri altındaki sıvılar hareket ederek yüzdeki şişliğiniz bile azalacak. Kan dolaşımı arttığı için yüzünüz daha canlı ve gergin bir görünüme kavuşacaktır.

Elle de masaj yapabilirsiniz tabi ki ama Jade Roller sayesinde ısınma olmadığı için cildiniz daha canlı görünebiliyor. Elinizle yaptığınızda çok kısa bir sürede tensel temastan dolayı bu hareketler rahatsızlık vermeye başlayacaktır. Ayrıca yeşim taşının yüzde bıraktığı o soğuk etki ferahlık hissi verecektir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.