Jilet Kullanımı Sonrası Ciltte Oluşan Tahrişe Son!

Anasayfa / Güzellik / Jilet Kullanımı Sonrası Ciltte Oluşan Tahrişe Son!
Jilet Kullanımı Sonrası Ciltte Oluşan Tahrişe Son!

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en pratik yol; jilet kullanmaktır. Fakat jilet kullanımı sonrası maalesef ciltte tahrişler oluşabiliyor. Özelliklede hassas bir cilt yapınız varsa bu daha da sık karşılaşılan bir sorundur. Fakat bu problemi en aza indirmek ya da yok etmek için bazı öneriler mevcut. Hangi yöntemin size daha iyi geleceğini birkaç deneme sonrası keşfetmeniz mümkün.

Soğuk su

Tahrişten dolayı canınız yanabilir, kaşıntı ve kızarıklık oluşabilir. Bunun çözümü için, soğuk su tedavisi uygulayabilirsiniz. Dayanabileceğiniz derecede soğuk suyu jilet uyguladığınız bölgeye tutun. Soğuk su cildinizde rahatlama sağlayacaktır.

Sarı kantaron yağı

Sarı kantaron yağı yaraların ve tahrişlerin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Jilet kullanımı sonrası tahriş olan bölgeye sarı kantaron yağı sürerek masaj yapın. Çok kısa bir süre sonra etkisini göstermeye ve cildinizi rahatlatmaya başlayacaktır.

Bebe pudrası

Güzellik ve cilt bakımı konusunda bebe pudrası çok faydalı bir üründür. Cildin rahatlamasını, kızarıklık ve kaşıntının azalmasını sağlar. Bebeklerin tahriş olmuş cildini iyileştiren ürün sizde de çok işe yarayacaktır.

Lavanta yağı veya lavanta suyu

Jilet kullanımı sonrası tahriş olan cildinize lavanta yağı veya suyu sürerek hızla iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Lavantanın ciltte iyileştirici özelliği olduğundan dolayı cilt bakımında çok etkilidir.

Nemlendirici krem

Cildiniz de oluşan tahrişi azaltmak için nemlendirici krem sürmeniz cildinizde rahatlama sağlayacaktır. Özellikle de aloe vera içerikli nemlendirici kremler bu konuda çok etkilidir. Ilık bir duş alıp sonrasında nemlendirici kremi tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Bu sayede sadece tahriş olan bölgede değil tüm vücudunuzda rahatlama hissedebilirsiniz.

Buz küpleri

Genital bölgenizde ya da cildinizin herhangi bir bölgesinde oluşan acı ve kaşıntıyı azaltmak için buz küpü uygulayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken buzu doğrudan cildinize değdirmeyin. Bu cildinizin yanmasına sebep olabilir. Buz küplerini bir poşete doldurup ağzını bağlayarak o şekilde cildinize temas ettirin. Cildinizin tahriş olan bölgesinde dayanabileceğiniz kadar bu şekilde tutun.

Jilet kullanmanın püf noktaları

Vücudunuzdaki istenmeyen tüyleri jiletle aldıktan sonra cildinizin tahriş olmaması için anında müdahale etmenizde fayda var. Örneğin, tüylerinizi almaya başlamadan önce bu bölgeye bebe yağı sürün. Daha sonra jilet uygulayın. Bu şekilde yaptığınızda hem cildiniz korunmuş olacak hem de sanki ağdayla alınmış gibi cildiniz daha pürüzsüz olacaktır. Jilet uygulama işlemi bittikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Ve ardından pudra ya da nemlendirici sürün mutlaka. Bu şekilde cildiniz daha az tahriş olacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.