Kabak Sote İle Detoks

Anasayfa / Diyet-Beslenme / Kabak Sote İle Detoks
Kabak Sote İle Detoks

Diyet yapmaya ihtiyaç duyduğunuz bir kiloda olmayabilirsiniz. Ama itiraf edelim ki hepimiz zaman zaman yemeği fazla kaçırabiliyoruz ve 1-2 kilo almış oluyoruz. Yada belirli dönemlerde vücudumuzda aşırı bir şişkinlik söz konusu olabiliyor. Böyle durumlarda durum telafisi olarak ya da biriken ödemlerden kurtulmak adına detoks yapmamız gerekebiliyor.

Bu gibi anlarda imdadınıza koşacak çok sağlıklı bir sebze var. Kabak. 

2 gün boyunca hem öğle yemeklerinde hem de akşam yemeklerinde kabak sote tüketerek biriken ödemlerinizden kurtulabilirsiniz. Üstelik hazırlanışı oldukça basit ve masrafsız. Ayrıca çok da lezzetli bir yemek.

İhtiyacınız olan malzemeler:

2 adet orta boy kabak

4 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı zeytinyağı

2 adet ceviz

Çok az tuz

Tercihe bağlı baharatlar

Hazırlanışı:

Öncelikle kabaklarımızın kabuklarını soyup rendeliyoruz.

Daha sonra rendelemiş olduğumuz kabakların suyunu mümkün olduğunca sıkarak 1 yemek kaşığı zeytinyağı koymuş olduğumuz tavamıza koyarak güzelce soteliyoruz. Ben çok aşırı bir şekilde sotelemeyip hafif diri kalmasını seviyorum. Burada soteleme süresi sizin damak zevkinize kalmış bir durum yani.

Soteleme işlemi bitince kabaklarımızı bir servis tabağına alıp bir süre soğumasını bekliyoruz. Daha sonra yine damak zevkimize göre istediğimiz baharatları ilave ediyoruz. Ben tuz, pul biber ve kekik tercih ettim. Baharatları ekledikten sonra güzelce karıştırıyoruz.

Sonrasında 4 yemek kaşığı yoğurdumuzu ilave ediyoruz. Yoğurdu kabakların üzerine dekor şeklinde koyabilirsiniz ya da kabaklarla tamamen karıştırabilirsiniz. Tercih sizin. En son 2 adet cevizimizi ekliyoruz. Ben son olarak kırmızı toz biber de ilave ettim üzerine. Bu da tamamen sizin baharat seçiminize kalmış bir durum.

Afiyet Olsun..

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.