Kaküllü Saç Modelleri Nelerdir ?

Anasayfa / Güzellik / Kaküllü Saç Modelleri Nelerdir ?
Kaküllü Saç Modelleri Nelerdir ?

Kakül birçok kadına aslında çok yakışan ama birçok kadınında aynı zamanda cesaret edemediği bir saç modelidir. Bugün ki yazımızda kaküllü saç modellerini inceleyerek fikir edinmenize, ve yüz yapınıza göre size en uygun saç modeline karar vermenize yardımcı olmak istedik.

Son 2-3 senenin ön planda olan saç modellerinden biri kısa saçlar. Artık uzun saçlara daha az rastlıyoruz. Genelde daha kısa kesimler tercih edilmekte. Özellikle uzun yüzlü bir bayansanız küt saç kesimi sizin için idealdir.

Küt saç sevmem diyenlerdenseniz katlı saç kesimlerini de düşünebilirsiniz. Saç arkaları kabarık katlı Bob kesim bir modeli deneyebilirsiniz. Örneğin bu konuda Rihanna’nın saç kesimini incelemenizde fayda var.

Marjinal saç renklerini sevenlerdenseniz kakül bu renklerle çok iyi uyum sağlamakta. Örneğin saç renginiz aynı kalırken kakül kısmınızı marjinal bir renk boyatabilirsiniz. Tabi bu renkleri kullanırken yüzünüzün solgun görünmemesi için makyaj yapmayı da unutmamalısınız.

Kakülün dezavantajı ise çok çabuk uzaması. Kaş hizasında kesilen kaküller çok kısa bir sürede gözlerinize girmeye başlar ve rahatsızlık verir.

Uzun saç modellerinde ise saçınızı at kuyruğu yaparak kakülün ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kısa saç modellerinde bu çok mümkün olmaz ama orta boy ve uzun saçlarda çok hoş bir görünüm sağlar. Salaş bir görünüm içinse krepe atarak bunu sağlayabilirsiniz.

Eğer uzun yüz hatlarına sahipseniz kafanızın tepesinden başlayan sık kakül kesimlerini tercih etmelisiniz. Oval veya yuvarlak yüzler içinse kakül yerine yan tarafa doğru alınmış perçem tarzı kesimleri tercih etmelisiniz. Yoksa yüzünüz daha yuvarlak görünecektir.

Eğer kakül kesiminde şüpheleriniz varsa ve yakışıp yakışmayacağı konusunda şüpheliyseniz takma kaküllerle deneme yapabilirsiniz. Bu şekilde çevrenizin tepkisine göre kararınız netleşmiş olur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.