Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Anasayfa / Güzellik / Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?
Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Kaşlar yüz için oldukça önemli bir parçadır çünkü kişinin yüz ifadesini belirlemede büyük rol oynar. Kaşlar kişinin talebi doğrultusunda birçok şekillendirme ve bakım işlemi görebilir. Bu işlemlerden en çok ilgi görenler arasında kalıcı kaş şekillendirme gelmektedir. Kalıcı kaş şekillendirme sayesinde kaşınız sürekli boyalı ve bakımlı görünecektir. Gün içerisinde kaşınıza vakit ayırmanıza gerek kalmayacaktır.

Kalıcı kaş şekillendirmede kaşın şeklinin doğal durması çok önemlidir. Makyajsız iken kaşınızın şekli ve rengi yüzünüzün tamamına etki eder. Hatta kaşınızın şeklinin ve renginin kötü görünmesi sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Çok ince kaş modelleri geçmişte kaldı diyebiliriz. Artık daha kalın ve doğal görünümlü kaşlar tercih edilmekte.

Kalıcı kaş şekillendirme denilen işlem kendi içeriğinde farklı işlemler barındırmaktadır. Kaş liftingide denilen kaş laminasyonu, kalıcı kaş makyajı ve microblading gibi birçok işlem kalıcı kaş şekillendirme işlemi olarak bilinir. Bu işlemler kişinin nasıl bir kaş modeli istediğine göre karar verilip uygulanır.

Kalıcı kaş şekillendirme işlemini yaptıracağınız yerin güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış bir uygulama sonrası kaşınızın uzaması bile durabilir.

Kaş Liftingi

Kaş liftingi işleminde kaş sanki yukarıya doğru taranmış gibi görünür. Kaş liftingini yaptırdıktan sonra 6-8 hafta gibi bir süre kullanabilirsiniz. Kaş liftingindeki amaç kaş telleri çok seyrek olan kişilerde kaşları yukarıya doğru tarayıp kaşı daha dolgun göstermektir.

Kirpikler için uygulanan ve kirpiklerin kıvrık ve uzun görünmesini sağlayan kirpik liftinginden ilham alınarak ortaya çıkmış bir işlemdir diyebiliriz. Kaş liftingi ile yüzünüz daha doğal ve canlı görünecektir. Ayrıca yaklaşık 2 ay süresinde kaşlarınız için bakım uygulamanıza gerek kalmayacaktır.

Kaş liftingi işlemi sırasında kaş yukarı doğru taranıp sabitlenir. Bu sabitleme işleminde kimyasal maddeler kullanıldığı için işlemi yaptırdığınız kuaför ya da güzellik merkezinin çok güvenilir olduğuna dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kaşlar zarar görebilir.

Microblading

Microblading daha çok kaş kontürü adı ile bilinir. Kaşı kalıcı bir şekilde şekillendirme işlemidir. Dövme yöntemi şeklinde bir işlem ile kaşa şekil verilir. Kalıcı makyaj gibi bir işlemde denilebilir. İşlem öncesi yüz şeklinize göre kaş çiziminiz yapılır. Kaşın alt ve üst çizgileri belirlendikten sonra işleme başlanır.
Yapılan kaş çizimi üzerinde kıl tekniği ile kalıcı kaş dövmesi yapılır. Çok seyrek ve ince telli kaşlara sahip kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde daha sonra kaş makyajı yapılmasına gereke kalmaz.

Ortalama 1 sene kadar Microblading uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu süre kişinin cilt yapısına ve işlem sırasında kullanılan pigmentin kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Kuru ciltlerde yağlı ciltlere oranla daha uzun süre kalıcı olur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.