Kalıcı Makyaj Nedir?

Anasayfa / Güzellik / Kalıcı Makyaj Nedir?
Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj her geçen gün kadınlar tarafından daha sık tercih edilmeye başlamıştır. Günün yoğun koşturmacası içinde makyaj yapmak için zaman ayıramayan kadınların kurtarıcısı durumunda bu uygulama. Cilde zarar vermeyen organik boyalar ile mikro iğneler vasıtasıyla uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj sayesinde 7/24 bakımlı görünebilirsiniz.

Çalışan kadınlar ve özellikle balayına gidecek olan yeni evli kadınlar bu uygulamaya daha çok ilgi göstermekteler.

Kalıcı makyaj çoğu zaman dövme karşılaştırılır. Fakat kalıcı bir işlem olmadığı için dövmeden daha farklıdır.

Uygulama işlemi sırasında anestezi içerikli kremler kullanılır. Bu kremler acı hissetmemenizi sağlar.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kaş, dudak ve göz bölgesine kalıcı makyaj uygulaması yapılabilmektedir. Bu 3 bölge içinde farklı teknikler uygulanmaktadır.

Microblandig ve micropigmentasyon en çok tercih edilen uygulama türleridir.

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce kalıcı makyajı yaptıracağınız ortamın yeterince steril olması ve işlemi yapacak kişinin yeterli deneyime sahip olması konusunda emin olmalısınız.

Kaş İçin Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj konusunda en çok ilgi gören kaşlardır. Çünkü kaşlar kişinin ifadesini büyük ölçüde etkilemektedir. Son yıllarda kalın ve dolgun kaş görüntüsü daha çok revaçta olduğu için kalıcı kaş makyajı daha çok tercih edilmektedir. Kalıcı kaş makyajı işleminde kaşa şekil verilebildiği gibi sadece boşluk olan kısımlarda doldurulabilir. Böylece doğal ve bakımlı bir görüntü elde etmiş olursunuz.
Kalıcı kaş makyajı mikro iğneler yardımı ile yapılmaktadır. Kaş makyajında microblading tekniği uygulanmaktadır. Bu tekniğe 3D kaş tekniği adı da verilmektedir.

Kalıcı kaş makyajında rengin tam anlamıyla oturabilmesi ve doğal görünmesi için uygulamadan sonra 5 gün geçmesi gerekmektedir. Kaş makyajının etkisi geçtiğinde yeniden yaptırılması gerekir.

Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Dudaklarınızın solgun görüntüsü hoşunuza gitmiyor ve daha canlı görünmesini istiyorsanız kalıcı dudak makyajı yaptırabilirsiniz. Steril iğneler yardımı ile dudak çevresi ve içi organik boyalar ile renklendirilir. Dudak çevresinin renklendirilmesi dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterecektir.

Kalıcı dudak makyajının kalıcılık süresi seçilen renk tonuna göre değişkenlik göstermektedir. Koyu renkli işlemler açık renkli işlemlere göre daha uzun süre etkisini gösterir.

Göz İçin Kalıcı Makyaj

Eyeliner ve dipliner uygulaması makyajın en uğraştırıcı kısmıdır. Ayrıca her zaman kusursuz bir eyeliner işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmayabilir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için kalıcı göz makyajı ile günün her anında kusursuz eyeliner görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Uygulama mikro iğneler ile yapılmaktadır. 1,5- 2 yıl gibi bir kalıcılık süresi vardır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.