Kaş Jeli Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Anasayfa / Güzellik / Kaş Jeli Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Kaş Jeli Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kaşlar yüzümüzü tamamlayan en önemli parçalarımızdan biridir. Bu nedenle kaşlarınızın şekli ve dolgunluk oranı yüzünüzün ifadesini büyük ölçüde etkiler. Kaş şekillendirilmesi ve şekillendirmiş olduğunuz kaşı sabitleyici birçok ürün bulunmaktadır. Bunlardan biride kaş jelleridir. İnce ve seyrek kaşlarınız varsa bile rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün.

Kaş jelleri kaşınızın şekil almasına ve sabit bir şekilde kalmasına yardımcı olur. Temizlemediğiniz müddetçe gün boyu etkisiniz korur. Renkli ve şeffaf seçenekleri mevcuttur. Güzellik ve kozmetik ürünleri satılan her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Şeffaf kaş jelleri

Şeffaf kaş jelleri kaşınıza kalın ve doğal bir görünüm vermek için kullanılır. Kaşlarınız zaten kendiliğinden kalınsa renkli kaş jellerini kullanmamalısınız. Çünkü renkli kaş jelleri kalın olan kaşınızı daha da kalınlaştırıp kötü görünmesine sebep olabilir. Bu nedenle şeffaf kaş jelleri kalın kaşlılar için daha uygundur.

Seyrek kaşlı olmasına rağmen doğallıktan yana olanlarda genelde şeffaf kaş jelini tercih etmekteler.
Kaş jelini uygulamadan önce kaş rengine uygun bir kaş kalemi ile kaşınızda boşluklar varsa doldurulur. Sonrasından şeffaf kaş jeli sürülerek kaşınızın görüntüsünü sabitlemiş olursunuz. Kaşınıza şekil verme esnasında kaş fırçası ile kaşın alt ve üst çizgileri çizilir. Kaş farı ile kaşın içi doldurulur. En son kaş jeli uygulanır. Bu şekilde daha doğal bir kaş görüntüsü elde edebilirsiniz.

Renkli Kaş Jelleri

Renkli kaş jelleri kaşlarının daha dolgun görünmesini isteyenler tarafından çok ilgi görmektedir. Kaş renginize uygun renk seçenekleri mevcuttur.

Kaşlarınız açık renkli ise küllü sarı ya da küllü kumral gibi kaş jeli renklerini tercih edebilirsiniz.
Kaş renginiz kahverengiye yakınsa kahverengi kaş jelleri sizin için uygundur. Koyu tenli kadınlar tarafından kahverengi kaş jeli daha fazla tercih edilmektedir.

Esmer tenli kadınlar ise siyah ya da siyaha yakın tonlarda koyu renk kaş jellerini tercih etmelidir.

Kaş jellerinin kullanımı çok pratiktir. Kolayca uygulayabilirsiniz. Sürme esnasında yanlışlık yaparsanız kulak çubuğu ile kolayca temizlenebilir. Sürme işleminden sonra hızlıca kurur sizi rahatsız etmez. 30 saniye kadar beklemeniz kuruma süreci için yeterlidir.

Hava şartları gibi dış etkenlerden dolayı dökülen güçsüz kaşlarınızı korumak için çok faydalı bir güzellik yöntemidir. Gün sonunda makyajınızı temizlerken kaş jeliniz de kolayca çıkacaktır.

İçeriğindeki besleyici maddeler sayesinde kaşlarınızın daha sağlıklı olmasına da yardımcı olur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.