Kedinizle Seyahat Etmeniz Mümkün Değil mi?

Anasayfa / Hayvanlar-Bitkiler / Kedinizle Seyahat Etmeniz Mümkün Değil mi?
Kedinizle Seyahat Etmeniz Mümkün Değil mi?

Eğer bir kedi sahibi iseniz seyahat edeceğiniz zaman onu da düşünmek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Yanınızda götürebilir misiniz ya da onu kime nasıl bırakabilirsiniz gibi konularda bir çözüm bulmanız gerekmektedir.

Gittiğiniz her yere kedinizi de götürmek istiyor olabilirsiniz ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Hem gittiğiniz yerde evcil hayvanlar konusunda kısıtlamalar olabilir hem de bu sizin için ekstra masraf olabilir. O yüzden bu gibi durumlarda onu bırakmanız gerekebilir.

Kediler belirli bir rutine bağlı kalmayı severler. O yüzden onların yaşam koşullarını da mümkün olduğunca az değişiklik yapmanız daha iyidir. Bu nedenle onu yanınızda götürmek yerine evde bırakmanız daha doğru bir seçenektir. Kısa süreli bir seyahat ise gerekli ihtiyaçlarını karşılayıp onu tek bırakabilirsiniz. Kısa süreli seyahatlerde kedinizin tek kalması daha iyidir. Evde bir başkasının varlığı yerine tek kalmayı tercih edeceklerdir.

Ancak uzun süreli seyahatlerde ona bakacak birini bulmanız gerekecektir. Kedinize bakacak olan kişinin onunla ilgilenme konusunda istekli olması ve kedilerden hoşlanıyor olması da çok önemlidir. Yoksa kediniz yeni bakıcısı ile zaman geçirmekten rahatsız olabilir.

Kedinize bakması için sizin evinize gelecek birini bulamadıysanız ikinci plan olarak siz kedinizi birinin evine götürmelisiniz. Tabi yine kedinizle gerekli şekilde ilgilenebilecek biri olması bu kişi. Hatta kedinin bu kişiyi daha önceden tanıyor olması da çok önemlidir.

Eğer bu ihtimaller mümkün değilse kedinizi bir evcil hayvan oteline bırakabilirsiniz. Bunu yaparken internetten ilk bulduğunuz yere götürüp kedinizi bırakmak çok doğru değildir. Öncesinde mutlaka gidip burayı ziyaret etmeli. Ve çalışma ortamlarını çalışma şekillerini iyice gözlemlemelisiniz. Burasının kedinizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde bakılabilmesi için uygun olup olmadığından emin olmalısınız.

Tabi ki kediniz için en güvenli ve doğru yer sizin yanınızdır. Eğer gideceğiniz yer kedinizin gelmesi için uygun ise hiç düşünmeden onu da yanınızda götürmelisiniz. Çünkü onunla en doğru şekilde ilgilenebilecek kişi sizsiniz.

Kedinizi evde tek ya da birisi ile bıraktığınızda geri döndüğünüz zaman size karşı yaklaşımı biraz değişmiş olabilir. Çünkü muhtemelen onu terk ettiğinizi düşünmüştür. Size karşı yine eskisi gibi davranması için onu zorlamayın. Zamanla her şeyin eskisi gibi olduğunu fark ettiğinde sizin onu bırakmadığınızı anlayacak ve yine size karşı sevgiyle yaklaşacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.