Kehribar Bebek Diş Kolyesinin Faydaları

Anasayfa / Çocuk gelişim-eğitim / Kehribar Bebek Diş Kolyesinin Faydaları
Kehribar Bebek Diş Kolyesinin Faydaları

Kehribardan üretilen bebek diş kolyeleri bebeklerin diş çıkarma zamanlarında kullanılan çok faydalı bir üründür. Tamamen organik olan bu kolyelerin amacı diş çıkarma sırasında kaşıntı yüzünden salya akıtmasını ve diş çıkarırken yaşanan ağrıyı azaltmaktır.

Kehribarın sağlık açısından faydaları nelerdir?

Kehribar kolyeler sanki son yıllarda ortaya çıkmış bir moda gibi görünse de aslında çok uzun yıllar öncesinde bile kehribar kullanılmaktaydı. Roma döneminde kehribar sarılık ve üst solunum yolları rahatsızlıklarında kullanılan bir tedavi amacıydı. İbn-i Sina kehribarın tıp alanında iyi bir bitkisel ilaç olduğunu belirtmekteydi. Kehribar ağrı kesici özelliği olan bitkisel bir taştır.

Bebekler diş çıkarma döneminde salya akıtırlar ve bu salyalar göğüs kısmına gelir. Buda göğüslerinin sürekli ıslanması nedeni ile onların daha sık hastalanmasına sebep olur. Kehribar kolye bu bölgedeki ıslaklığı emer ve göğüslerinin kuru kalmasını sağlar. Ayrıca kehribarın içinde bulunan şifalı yağlar bebeğin derisine temas ederek vücut tarafından emilip kan dolaşımına geçmektedir. Bu sayede bebeğin sağlığı içinde fayda sağlamaktadır. Diş çıkarma döneminde bebeklerin bağışıklığı zayıfladığı için bağışıklık güçlendirici etkide sağlamaktadır. Kehribar kolye sayesinde bebeğiniz diş çıkarma sürecini daha huzurlu ve sağlıklı geçirecektir.

Doğal bir taş olduğu için hiçbir yan etkisi yoktur. Tabi satın almış olduğunuz kolyenin gerçek kehribar olduğundan emin olduğunuz sürece.

Kehribar kolye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kehribar kolye alırken kolyenin ölçüsünün bebeğinizin boynuna uygun olmasına çok dikkat etmelisiniz. Boynundan büyük bir kolye ufacık bir dikkatsizlik sonucu boğulma tehlikesine yol açabilir. Ayrıca kolyenin taşları arasına çok iyi düğüm atılmalıdır. Bebeğiniz kolye ile oynarken koparıp yutmasına engel olabilmek için bu taşlar arasındaki düğümler çok önemlidir. Yada kolyenin kopup taşların dağılmasını önlemiş olur.

Kehribar kolyeyi kullanmaya başladıktan 14 gün sonra mutlaka akan suyun altında yıkamalısınız. Bu sayede kehribarın etkisi yenilenmiş olur.

Kehribar kolye satın alırken güvenilir bir yer olmasına ve sertifikasının bulunmasına çok dikkat etmelisiniz. Kehribar kolyenizin doğal olduğundan emin olmanız şart çünkü sahte kolyeler hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Kehribar kolyeyi kullanırken bebeğinizin tenine temas etmesini sağlayacak şekilde takmalısınız. Diş çıkarma sürecinde çok faydasını göreceksiniz. Geceleri herhangi bir problem yaşanmaması adına çıkarmanız daha güvenli olacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.