Kilo Problemi Olanların Uzak Durması Gereken 3 Beyaz

Anasayfa / Diyet-Beslenme / Kilo Problemi Olanların Uzak Durması Gereken 3 Beyaz
Kilo Problemi Olanların Uzak Durması Gereken 3 Beyaz

Bütün kestane kebaplığıyla bir kışı daha üzerimizden arttık. Aslında bir şeyi üzerinden atmak genelde insanda bir hafifleme yaratır. Oysa kışın, sanki hiç gitmeyecekmişçesine oramıza buramıza yağları depoladıktan sonra, arkasına bile bakmadan bu vefasızca gidişine “ kışı üzerimizden atmak” değil, “ kışın üzerimizden geçmesi ” demek daha doğru olur.

Hadi kışın huyu bu. Ya vücut, onun yaptığına ne demeli?

Soğuk havalara karşı direnç kazanmaya çalışırken yağlanarak kendini koruma altına alan vücut, bakalım sıcak havalar karşısında soyunurken yüzüme nasıl bakacak. Yağlanmayı üşümeye tercih ediyor muyum, bir sorsaydı keşke…

Neyse, ne yapalım… Doğanın bir bildiği vardır elbet…

Şimdi önümde 3 beyazdan uzak durmam gereken kibrit kutusu büyüklüğünde öğünler ve bir süre giyemeyeceğim 3 beyaz kıyafet var.

Aynada kendimle göz göze gelebileceğim güne kadar,

Elveda un…

Elveda tuz…

Elveda şeker…

Ve işte benim gibi kilo problemi olanların uzak durması gereken 3 beyaz.

1 – Un ile Beyaz, Dar Pantolon

Beyaz, fazla kilolarını gizlemek isteyenler için pek tercih edilmemesi gereken bir renktir. Koyu renkler her zaman daha ince gösterir.

Kalçaları tüm detaylarıyla ortaya koyan beyaz dar pantolonlar, basenli hanımlar için gerçekten de çok yanlış bir seçim. Hele üzerine kısa bluzlar giyildiğinde tam bir felakete dönüşüyor. Uzun bir şey giyip kapattım diyorsunuz, fakat bu sefer de dar paçaların üzerindeki uzun bluzunuz boyunuzu kısa gösteriyor.

Hâlbuki bunun yerine koyu kahve, siyah, lacivert gibi renklerde, önünde düzgünce yapılmış ütü izi olan boru paça bir pantolonu, hafif bele oturan, v yaka bir bluzla giyseniz, bir de topuklularla iyice kaldırsanız kendinizi yukarı, fena mı?

Ama beyaz dar pantolonlar çok güzel ve kısa bluzlarla da çok yakışıyor. İşte bundan vazgeçmek istemeyenler için gerekiyor un ile beyaz dar pantolon arasında bir tercih yapmak…

2 – Tuz ile Beyaz Atlet

Kilo problemi olanların uzak durması gereken 3 beyaz arasındaki yerini alan beyaz atletler, vücuda yapışarak bütün kusurları ortaya seriyor.

Üstelik fazla tuz alımından dolayı vücudun tuttuğu suyu taşımaya çalışan zavallı kollarımıza yapılabilecek en büyük kötülük, şüphesiz onları her yerden fışkıracakları dar askıların egemenliği altında ezilmeye bırakmak.

Hâlbuki bunun yerine, sıcak yaz günlerinde, incecik şile bezlerinden, ipekten yapılmış dökümlü bluzları, o az önceki pantolonunuzun üzerine giyseniz, omzunuza da bir şal atsanız, fena mı?

Ama beyaz atletler çok güzel ve her şeyle de çok yakışıyor. İşte bundan vazgeçmek istemeyenler için gerekiyor, tuz ile beyaz atlet arasında bir tercih yapmak…

3 – Şeker ile Beyaz, Dar Elbise

Kilo problemi olanların uzak durması gereken 3 beyazdan sonuncusu ve en acımasızı olan şeker tadında beyaz dar elbiseler de kusurları öne çıkarıyor. Vücuda oturan, hatları belli eden elbiseler zaten fazla kiloları ortaya sererken, hele bir de beyaz renk olması ortada sır, giz bırakmıyor. Saklanmak istenen ne varsa hepsini, dilden dile dolaşan bir hikâye gibi anlatmaya başlıyor elbise.

Yani bir beyaz, dar elbisenin bildiği, sır değildir…

Hâlbuki bunun yerine, geometrik desenli bir elbise, ya da uzun, bol, dökümlü bir beyaz keten elbise giyseniz, şık da bir gözlük taksanız fena mı?

Ama beyaz dar elbiseler çok güzel ve fit bir vücutta da harika duruyor. İşte bundan vazgeçmek istemeyenler için gerekiyor, şeker ile beyaz, dar elbise arasında bir tercih yapmak…

Ben bu tercihi kıyafetlerimizden yana kullanacağımızı umuyorum. Seçim zamanı..

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.