Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Anasayfa / Güzellik / Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt bakımının da mevsimlere göre farklılıkları var. Cildinizin daha sağlıklı ve canlı olmasını istiyorsanız mevsimine uygun doğru bakımı uygulamanız şart.
Kış mevsiminde cilt bakımı için neler gerekiyor bugün ki yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Cilt Bakımı için Öneriler

Cilt bakımının doğru yapılabilmesi için ilk önce cilt bakım ürününün cildinize uygun olup olmadığından emin olmalısınız.

Öncelikle cildinizi doğru bir ürünle temizleyip daha sonra yine cilt yapınıza uygun tonik ya da nemlendiriciler ile cildinizi nemlendirmelisiniz. Özellikle kış aylarında ellerin ve dudakların nemlendiriciye en çok ihtiyaç duydukları zamanlardır.

Cildinizin nemli kalabilmesi için krem ve toniklerin yanı sıra bol bol su içilmesi de gerekmektedir. Cilt bakım ürünlerini gece ve gündüz olarak doğru zamanlarda kullanmaya dikkat etmelisiniz.
Kış aylarında cildinizin en az zararla etkilenmesi için kendinizi kış şartlarına hazırlamanız gerekmektedir.
Egzersiz sonrası mutlaka ılık bir banyo cildinizin ferahlaması açısından çok faydalı olacaktır. Banyo esnasında nane ve okaliptus içerikli banyo ürünleri kullanmanız sizi daha da sakinleştirip rahatlatacaktır.

Kış aylarında haftada 2 ya da 3 kez peeling yapmak cildinize çok iyi gelecektir. Cildiniz kışın çok daha fazla kuruma ve pullanma sorunu yaşadığı için peeling ile pürüzsüz bir cilt elde edebilirisiniz. Peeling sayesinde ölü derilerden cildinizi temizleyip daha yumuşak olmasını sağlarsınız. Hindistan cevizi yağı veya jojoba yağı ile peeling yapmak cildinize çok iyi gelecektir. Peelingin etkisini daha iyi göstermesi için birkaç dakika bekletmeniz daha faydalıdır. Deniz tuzu ile peeling yapmakta cildinizin çok canlı ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Haftada birkaç kez cildinize masaj yapmanızda çok yararlı bir cilt bakım formülüdür. Biberiye veya nane yağları ile yapacağınız masaj ile cildiniz canlanıp yenilenecektir. Bu tüm yorgunluğunuzu ve gerginliğinizi almaya yarayacaktır. Aynı zamanda cildinizde kolay moraran alanları da onarmaya yardımcı olacaktır.

Eğer cilt yapınız çok kuru ise tonik ve alkol içeren cilt bakım ürünlerden uzak durmalısınız. Ayrıca sık sık sıcak duş almalı ve duş sonrası mutlaka nemlendirici kremler sürmeyi ihmal etmemelisiniz.
Soğuk havalarda dışarı çıkarken mutlaka yüzünüze ve ellerinize koruyucu kremler sürmelisiniz. Ellerinize mümkünse eldiven takmalısınız.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.