Kısa Boylu Kadınlar Elbise Seçim İçin Tüyoları

Anasayfa / Alışveriş / Kısa Boylu Kadınlar Elbise Seçim İçin Tüyoları
Kısa Boylu Kadınlar Elbise Seçim İçin Tüyoları

Pantolon ve Etek Seçimi

Eğer bacak boyunuz çok kısa ise ve uzun görünmesini istiyorsanız pantolon yada etek seçerken boyunuzu daha da kısa gösterecek yanlış seçimler yapmaktan kaçınmalısınız. Midi boy etekler sizi olduğunuzdan daha kısa göstereceği için bunun yerine maxi boy etekler tercih edilmekte. Yüksek bel eteklerde boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Bilek boy pantolonlar son zamanlarda çok trend olabilir ama kesinlikle size göre değil bunu yerine bileğinizi kapatacak uzun pantolonlar yada İspanyol paça pantolonları tercih etmelisiniz.

Tunik Seçimi

Tuniğiniz ne kadar uzun olursa boyunuzda o oranda uzun görünecektir. Örneğin diz kapağınızın üzerinde biten tunikler yerine diz kapağının altında biten modelleri tercih etmelisiniz. Topuklu ayakkabı ile kombininizi tamamlarsanız da boyunuzu bir o kadar daha uzun gösterebilirsiniz. Ayrıca salaş ve bol kesim tuniklerde değil de dar kalıplı ve kulplu modelleri seçerseniz boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

Elbise seçimi

Daha uzun görünmek istiyorsak tam boy elbise modellerini tercih etmeliyiz. Düz kesim uzun elbiseler tam size göredir. Belinize takacağınız kemer yada kuşak boyunuzu ikiye böleceği için çok önermiyoruz.

Desen seçimi

Enine çizgili desenler yerine dikine çizgili olanları tercih etmeliyiz. Çok karmaşık desenlerden uzak durmalısınız. Puantiyeli ve küçük çiçekli desenler sizin için daha uygun olacaktır.

Ayakkabı ve Çanta Seçimi

Bilekten bantlı yada gladyatör model denilen bileği saran bağcıklı sandaletler uzak durmanız gereken modeller arasında.
Ayakkabı seçiminde ayağın üst kısmını açıkta bırakacak modelleri tercih etmelisiniz. Alt giyimde seçtiğiniz renk ile ayakkabı renginiz aynı olursa boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

Çanta seçiminde ise hantal ve iri çantalar yerine daha küçük modelleri seçmelisiniz. Uzun askılı yada küçük portföy çantalar size çok uygundur.

Renklerin kullanımı

Renk konusunda her zaman vücudunuzu 3 bölgeye ayırarak ele almalıyız. Baş bölgesi, üst bölge ve alt bölge. Kombinleriniz de mutlaka 2 bölgenin rengi aynı yada yakın tonlarda olmalıdır. Örneğin etek ve bluzunuz yada pantolon ve tuniğiniz aynı renk olabilir. Eğer üst bedeniniz kısaysa başörtü ve bluzunuzu aynı renk seçerek boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.