Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Tavsiyeleri

Anasayfa / Alışveriş / Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Tavsiyeleri
Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Tavsiyeleri

Giyim konusunda kısa boylu olmanın bazı dezavantajları var maalesef. Çok az kilo alsanız bile boyunuz kısa olduğu için çok fazla kiloluymuşsunuz gibi görünürsünüz. Ayak ölçünüz boyunuzla orantılı olarak küçük olduğu için ayakkabı numarası konusunda sıkıntı yaşarsınız. Kilonuz olması gerekenden biraz daha düşükse yaşınızı da çok küçük gösterir. Eğer boyunuzla ilgili takıntınız varsa topuklu ayakkabı giymek sizin için özel bir gün ya da şıklık için değil tamamen bir ihtiyaçtır.

Ama bunun yanı sıra en güzel avantajı yaşınızın her zaman olduğundan daha küçük gösteriyor olmasıdır. Yine de bu avantaj sizin için yeterli değilse boyunuzu daha uzun göstermek için neler yapabilirsiniz ona bir göz atalım.


Pantolon seçimi

Pantolon seçiminizde amacınız bacak boyunuzu uzun göstermek olmalıdır. Bunun içinde boyuna çizgili olan kumaşları tercih etmelisiniz. Giymiş olduğunuz dikey çizgili bir pantolon ile boyunuz daha uzun görünecektir.

Kısa pantolonlardan uzak durun

Kapri tarzı ya da ayakkabının üzerinde biten pantolonlar asla tercih etmemeniz gereken modeller arasındadır. Yada diz altında biten elbiselerde aynı şekilde boyunuzu ikiye bölerek daha kısa görünmenize neden olur. Ayakkabının üzerini kapatan uzunlukta pantolonları tercih etmelisiniz.

Şapka takmak

Yaz ya da kış hiç fark etmez şapka takıyor olmak sizi olduğunuzdan daha uzun göstermeye yarayacak çok etkili bir yöntemdir.

Kemer seçimi

Kısa boylu kadınlar kemer seçimlerinde çok dikkatli olmalıdır. Çünkü kemer kullanmak vücudu ikiye bölen bir durumdur ve bu boyunuzu daha da kısa gösterebilir. Eğer kemerden vazgeçemiyorsanız ya da takmanız şartsa daha ince modelleri tercih etmelisiniz.

Renk seçimi

Renk seçimi de boyunuzu ortaya çıkaran etkenlerdendir. Ya tek renk seçeneği ile tepeden tırnağa aynı tonda bir giysi kombini oluşturmalısınız ya da zıt renkleri tercih etmelisiniz. Ancak çok fazla renk cümbüşüne yol açmakta bazen sizi daha kısa göstermeye yol açabilir.

Ayakkabı seçimi

Kısa boylu kadınlar genelde topuklu ayakkabı tercihinde bulunurlar. Ancak topuklu olsun ya da olmasın ayakkabınızın rengi ten renginize ne kadar yakınsa boyunuz o kadar daha uzun görünecektir.

Koyu renkler

Siyahın daha zayıf gösterdiğini artık söylememize bile gerek yok. O sebepten dolayı kilolu görünmek sizi daha kısa göstereceği için siyah tonları tercih etmeniz sizi zayıf ve uzun göstermeye yarayacaktır.

Dar kıyafetler

Çok bol ve salaş giysiler sizi daha kilolu göstereceği için boyunuzu da olduğundan daha kısa gösterebilir. Bunun için dar kıyafetleri tercih etmelisiniz. Bu sayede daha uzun görünebilirsiniz.

Yüksek bel

Son dönemlerde de oldukça moda olan yüksek bel pantolon etek ya da şortlar ile göz yanılmasına sebep olup daha uzun görünebilirsiniz. Ayrıca yüksek bel pantolonlar bacak boyunuzun da daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Uzun elbise

Elbise ve etek seçiminde uzun olanları tercih etmenizde fayda var. Bu boyunuzu daha uzun gösterecektir.

Çanta seçimi

Çok büyük çantalar boyunuzun daha kısa görünmesine sebep olacağı için tercihiniz küçük çantalardan yana olmalıdır.

Desen seçimi

Çok büyük baskılar ve geniş desenler içeren giysilerden uzak durmalısınız. Dikey çizgili ya da minik desenli kıyafetler sizi daha uzun gösterecektir.

Babet seçimi

Topuklu ayakkabı giymekten hoşlanmıyor ya da zorlanıyorsanız babetleriniz mutlaka sivri burun olmalıdır. Bu sizi daha uzun gösterecektir. Yuvarlak burunlu ayakkabılardan uzak durmalısınız.

Yaka seçimi

U yaka ve V yaka sizi olduğunuzdan daha uzun göstermeye yarayacak kıyafet hilelerinden biridir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.