Kıvılcım Sahili

Anasayfa / Kitap / Kıvılcım Sahili
Kıvılcım Sahili

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 448

İlk basım yılı: 2015

Kıvılcım sahili – Okuyucu yorumu:

“Cedar Cove serisi bir kitap daha sona ermiş bulunmakta. Seri kitapların en güzel yanı bir süre sonra o kasabadaki ya da mahalledeki herkesi tanıyor gibi olmanız. Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi komşuluk, aile ve arkadaşlık ilişkileri ön planda. Hikaye bize aşkı, sevgiyi, yaşanan kırgınlıkları ve onları affedebilmeyi öylesine güzel bir kurgu ile anlatmış ki okurken insan keyif alıyor. Çünkü karakterlerden biri mutlaka biz oluyoruz ya da çevremizden biri. Ve bu da kendi yaşamamızla benzerlikler gösteren hayatlar karşısında nasıl davranmamız ya da ne düşünmemiz gerektiği konusunda bize yol gösterici olmuş oluyor.

Bazen yolun sonuna gelmişsin gibi olur, ya da yolumuzu kaybederiz. Bazen işler sarpa sarar, içinden çıkamayız. Bazen ise en sevdiklerimize bile olan inancımız sarsılır. Bu bazenler uzar gider böyle hayat yolunda. Bardak hep boştur ya da bardağın varlığı bile şüphedir içimizde. Ama pes etmek gibi bir lüksümüz yoktur. Yaşama devam etmek istiyorsak şayet!

Devam etmemek de ayrı bir lüks tabi. (Bazı lüksler günahtır bu da böyle biline)

Umudu, inancı kaybetmemek şart işin özü, kitabın özeti. Ne yaşarsak yaşayalım, düştüğümüz yerden kalkmanın tek yolu yeniden başaracağımıza, bir şeylerin yeniden iyi olacağına inanmaktan geçiyor. Kısacası; güzel bir devam öyküsüydü. Ve sanırım bunun da devamı var, bitişinden anladığım kadarıyla. En sevdiğim şey zaten bu, sevdiğim kitapların devamının olması. O zaman bekleyelim, görelim bakalım”

Kitaptan alıntılar:

“Yoluna çıkan her engelin aklını çelmesine izin veremezsin.”

“Bazen insanlar acıyla nasıl başa çıkacaklarını bilemez… Tepkilerini sadece kaçarak gösterebilirler.”

“Sevgi, karşımızdakini ön planda tutmamızı sağlıyor.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.