Kıyafetinize Uygun Sütyen Seçimi Nasıl Yapılır?

Anasayfa / Alışveriş / Kıyafetinize Uygun Sütyen Seçimi Nasıl Yapılır?
Kıyafetinize Uygun Sütyen Seçimi Nasıl Yapılır?

Sütyen alışverişi yapmak çok basit gibi görünse de bir kumar gibidir. Çünkü yapılan araştırmalarda kadınların yüzde 80’inin yanlış sütyen seçimi yapmış olduğu tespit edilmiştir. Buda giyim konusunda istediğiniz kadar doğru kombini oluşturmuş olsanız da kötü bir görüntü ortaya çıkarır.

Özellikle yaz aylarında klasik sütyenler yerine bralet veya sporcu sütyenleri tercih edilmektedir. Sıcaktan bunaldığımız zamanlarda sadece meme ucunu gizlemek daha önemli hale geliyor.

Ancak sosyal ortamlarda ya da şık kıyafetler ile bunu yapmanız doğru olmaz. Örneğin düğün, nişan ve davetlerde gece kıyafetlerinin altına daha dolgun ve hacimli bir görünüm sağlayabilmek için straplez kesim sutyen daha doğru bir seçimdir.

Giysilerinizin daha güzel ve doğru bir görünüm oluşturması için sütyenler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Sütyen Modelleri

Straplez Sütyen

Eğer elbiseniz straplez bir model ise askılı sütyen kullanmanız doğru olmaz. Yada normal sütyeninizin askısını çıkartmanızda yeterli değildir. Bunun yerine straplez sütyen modellerini tercih etmelisiniz. Straplez sütyenler kaymayı önler ve göğüslerinizi daha iyi destekler. Cilde yapışabilme özeliğine sahip olan straplez sütyenler ile straplez model elbiselerinizi rahatlıkla kullanabilir ve oldukça şık görünebilirsiniz.

Şeffaf Sütyen

Abiye ve gece kıyafetleri ile kullanılmak için çok kullanışlıdır bir modeldir. Transparan giysilerinizi altına şeffaf sütyenleri tercih ederseniz ortaya kötü bir görüntü çıkmasını engellemiş olursunuz. Ortadan ipli ya da kopçalı olan modelleri oldukça kullanışlıdır.

Sporcu Sütyeni

Adından da anlaşılacağı gibi genellikle spor salonlarında tercih edilen bir sütyen modelidir. Tayt ile birlikte oldukça hoş bir görüntüde oluşturmaktadır. İpli ve kalın kemerli türleri mevcuttur. Vücudunuzu spor esnasında rahatsız etmez ve yormaz. Tek amacı göğüslerinizi tutmaktır. Sadece spor yaparken değil evde rahat etmek istediğiniz zamanlarda da kullanabilirsiniz.

Bralet Sütyen

Hem kullanışlı hem de şık bir görüntü oluşturan bralet sütyenler özellikle gömleklerin altında çok hoş durmaktadır. Her zevke uygun farklı model seçenekleri mevcuttur.

Balkonet Sütyen

Eğer göğüsleriniz küçükse ve bu durumdan şikayetçi iseniz balkonet sütyen modelleri tam size göre. Göğüsleriniz balkonet sütyen modeli ile daha büyük görünecektir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.