Kıyafetlerinizin Daha Kaliteli Görünmesini Nasıl Sağlarsınız?

Anasayfa / Alışveriş / Kıyafetlerinizin Daha Kaliteli Görünmesini Nasıl Sağlarsınız?
Kıyafetlerinizin Daha Kaliteli Görünmesini Nasıl Sağlarsınız?

Giysilerinizin kaliteli görünmesi için illaki çok fazla para harcamak yada sürekli pahalı markalardan alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Sadece bazı ipuçlarından yararlanarak daha kaliteli bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Ayakkabı ve Çanta

Kıyafet kombininizde en çok dikkati çeken noktalar ayakkabı ve çantalarınızdır. O nedenle bu iki şeye çok dikkat etmelisiniz. Ayakkabılarınız her zaman boyalı yada temiz olmalıdır. Bu şekilde daha kaliteli bir görüntü oluşturacaktır. Çantalarınızın kullanımına da her zaman çok özen göstermelisiniz. Çanta bakımına ve kullanımına özen gösterirseniz uzun süre yeni gibi görünebilir.

Kemer

Bol kıyafetleri tercih etmeniz salaş bir görüntü oluşmasına neden olur. Bunun yerine vücudunuza oturan parçaları seçerseniz daha kaliteli bir görüntü oluşturabilirsiniz. Eğer bol bir gömlek, kazak yada elbise giymişseniz bir kemer iler kombin oluşturup daha şık görünmeyi başarabilirsiniz. Büyük tokalı kemerler ile oldukça kaliteli bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Beden ölçünüz

Kıyafet satın alırken beden ölçünüzü çok iyi bilmeli ve ona uygun parçalar tercih etmelisiniz. Eğer kıyafetinizin bedeni ölçülerinize uygun olmazsa kötü bir görüntü oluşturur. Bedeninize tam olarak oturan giysiler size daha kaliteli bir görünüm sağlayacaktır.

Dış giyim

Kış aylarında hangi tarz kıyafet giyersek giyelim üzerine mont yada kaban giymek durumunda olduğumuz için altında kalan parçalar çok fazla dikkat çekmez. Asıl ilgiyi çeken parça üzerinize giydiğiniz mont veya kabanlardır. O nedenle kış aylarında bu tarz dış giyim ürünlerinin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Üstelik tüm sezon boyunca giyeceğiniz için boşa harcanmış bir para olmayacaktır.

Kumaş seçimi

Kıyafet seçerken kumaşının türüne çok dikkat etmelisiniz. Bir kıyafetin modeli ne kadar güzel olursa olsun kumaşından dolayı çok kalitesiz durabilir. Yada tam tersi bazen sadece kumaştan dolayı o kıyafet çok kaliteli görünebilir. Keten, pamuklu ve yapay süet kumaşlar kaliteli kumaş türlerindendir. Akrilik ve yapay ipekler ise kalitesiz duran kumaşlardandır.

Temiz ve Ütülü

Giysileriniz her zaman temiz ve ütülü olması kaliteli görünmesini sağlayacak etkenlerden biridir. En pahalı markalardan almış olsanız da ütüsüz bir pantolon giymiş olmak onu kalitesiz gösterecektir.

Saç ve Makyaj

Kıyafetinizin kaliteli görünmesini sağlayacak bir diğer etkende saç ve makyajınıza özen göstermiş olmanızdır. Kıyafetiniz oldukça kaliteli olsa da dağınık saçlar ve solgun bir yüz olumsuz bir etki yaratacaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.