Kızılcık Burnu

Anasayfa / Kitap / Kızılcık Burnu
Kızılcık Burnu

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 432

İlk basım yılı: 2015

Kızılcık Burnu – Okuyucu Yorumu:

“Ve bir hikaye daha biter. Her kitabında olduğu gibi bu da çok güzeldi. Ama biraz yordu sanki bu defa okurken. Sebep: Karakter fazlalığı. O kadar çok isim, o kadar çok farklı hayatı aynı anda bir araya toplamış ki, insanın okurken kafası karışıyor. Kim kimdi? Kim kimin neyi oluyordu? Kime n’olmuştu?
Zaten tam çözdüm olayı, herkesi tanıdım artık dediğin an bir bakmışsın kitap bitmiş.

Ama öyle bir yerde bitti ki sanki devamı varmış gibi. Belki de devam kitabı yazılmıştır ve kitaplığımda beni bekliyordur okumam için zamanla göreceğiz. Sevdiğim yazarların kitaplarını çıkar çıkmaz almak ve okunması için sıraya dizmek gibi bir huyum var. Yani bu kitapta taa ne zaman çıkmıştı ama ben ancak okuyabildim. Atıyorum devamı 3 kitap sonraysa hemen onu alıp okumam, illa basım sırasına göre okunacak. Öyle değişik bir sistemde okuyucuyum bende yapacak bir şey yok. Devamını merak da etsem beklerim sabırla. Kendime işkence 😀

Cedar Cove kasabası Debbie Macomber’ın hayal ürünü olan bir kasaba. Daha önceki romanlarında da buradaki yaşantılara yer vermişti. Bu kitabında da yine bazı karakterler eskiden tanıdığımız kişilerdi. Ve hikayeleri devam etmekteydi. Tabi bunun yanı sıra bir dolu yeni karakter ve onların hayatlarına da yer verilmişti. Bir önceki kitabında anlattığı bir cinayet olayı bu kitabında nihayet çözüldü. Ama nasıl olduğunu tabi ki de söyleme niyetinde değilim. Okurken pembe dizi izliyor gibi hissedebilirsiniz. İçinde biraz gizem, biraz polisiye ve tabi ki bol bol aşk ve aile ilişkileri barındırmakta.

Tüm kitaplarında olduğu yine merak uyandırıcı ve sürükleyiciydi. Zaten artık Debbie Macomber’ın yeni bir kitabı çıktığında konusu neymiş diye bakmaya gerek bile duymadan satın alıyorum. Şimdiye kadar hiç pişman olmadım çünkü.

Konusunu anlatmak isterdim ama aynı anda çok farklı hayatlar ele alındığı için hangisini anlatıyım bilemedim. Bazen gelmişine, bazen geçmişine diyerek yaşamın her anına değinmiş. Garip bir tarif oldu ama öyle. Geçmişteki sorunları çözemezsek, geleceğe emin adımlarla yürüyemiyoruz. Ana fikrimiz bu olsun madem. Hadi okuyun da ders çıkarın sizde..”

Kitaptan alıntılar:

“Bu dünyada unutmanın ya da bağışlamanın mümkün olmadığı pek çok şey var.”

“Başkalarını bağışlama isteğin kendini bağışlama isteğinle doğrudan bağlantılı.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.