Korse Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anasayfa / Alışveriş / Korse Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Korse Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar için korseler çok önemli bir güzellik sırrıdır. Fiziksel açıdan daha güzel görünebilmeye yardımcı olan korseler birçok kadının gardırobunda yer almaktadır.

Korse ne işe yarar?

Korsenin giyilme amacı ya da görevi vücudu istenilen şekle sokmak ve gövdenin daha dik durmasını sağlamaktır. O nedenle kadınlar için iç çamaşırı gibi olmazsa olmazlardan biridir. Korse sayesinde daha estetik bir duruşa sahip olma imkanı yakalayabildiği için kadınların vazgeçilmezleri arasındadır.

Bunun yanı sıra bazen tıbbi açıdan da korse kullanılması gerekebilir. Bu nedenle korse sadece kadın giyiminin bir parçası sanılmamalıdır. Tıbbi amaçla erkekler tarafından da kullanılabilmektedir.

Korse seçimi yaparken vücudunuza tam oturmasını ancak acı hissine neden olmamasına dikkat etmelisiniz. Korsenizin beden ölçüsü çok önemlidir.

Korse Çeşitleri:

1. Kum Saati Korse

Kum saati korse yüzyıllar öncesinde bile kullanılan bir korse türüdür. Orijinal adı Viktorya korsesidir. Vücudunuzun kum saati şeklini almasını belinizin daha ince görünmesini sağlar. Vücuda çok estetik bir görünüm sağladığı için en çok tercih edilen korse çeşididir.

2. Waspie Korse

Genellikle giysilerin altına giyilse de bazen bluz ya da gömleklerin üzerine de giyilebilen bir korse çeşididir. Moda ikonlarının oldukça sık tercih ettiği bir korsedir.

3. Göğüs Üstü Korse

Kalçaların hemen üzerinde biten beli küçültürken göğüsleri daha büyük gösteren bir korse çeşididir. Ayrıca sırt bölgesine de destek sağlar. Giysilerin üzerine giyilebildiği gibi iç çamaşırı olarak da giyilebilir. Bu korse ile de yine kum saati görünümünü elde edebilirsiniz.

4. Bağlamalı Korse

Bağlamalı korse çeşidi de yine yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir. Bu korse modelinde en hoş görünen detay bağcık görüntüsüdür. Bağcık kısmı önde veya arkada olabilir. Giyimi diğer korselere göre biraz daha uğraştırıcı olsa da çok estetik bir görünüm sağlamaktadır. Bağcıklar arkada olduğu zaman giymek için birinin yardımına ihtiyacınız olabilir.

5. Korse Kemer

Korse kemerler sadece bel bölgesini kaplayan kısalıktadır. Geniş bir kemer görünümündedir. Diğer korse modelleri kadar olmasa da bel bölgesinde daralma sağlamaya yaramaktadır.

6. Elizabeth Dönemi Korsesi

Elizabeth Dönemi boyunca oldukça sık kullanıldığı için bu ismi alan bir korse çeşididir. Omuz kısımları askılı, yanları düz olan ve kaburga bölgesi ile ön kısmı kaplayan, arka kısmı ise bağcıklı olan bir korse türüdür. Bu korse ile omuzlarınız daha geniş, göğüsleriniz daha dik ve kalçalarınız daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır.

7. Edwardian Korse

Edward tarzı korse vücudunuza S eğrisi vermektedir. 1900-1910 yılları arasında oldukça moda olan bir korse türüdür. Victoria korselerinden daha uzun olan bu korse modeli kalçaların üzerine kadar inmektedir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.