Kurt Gölü

Anasayfa / Kitap / Kurt Gölü
Kurt Gölü

Kitabın yazarı: John Verdon

Sayfa sayısı: 472

İlk basım yılı: 2016

Kurt gölü – Okuyucu yorumu:

“Bir kitap daha biter ve kendimi burada bulurum. John Verdon hikayeleri güzeldir. Yani benim için öyledir. Cinayetler, polisler, katiller ve olayları çözen o bildiğimiz ve sevdiğimiz dedektif Dave Gurney.
Bu defaki diğerlerine göre daha bir başkaydı hikayenin. Fikirlerine ve sezgilerine her zaman hayran olduğum eşi Madeleine diğer kitaplara oranla daha bir ön plandaydı. Hatta olayların bir kısmı O’nun üzerinden yürüdü. “Neden böyle davranıyor?” ya da “Neden böyle bir karakteri var?” diye sorguladıklarımızın cevabını bu kitapta bulduk. Meğer O’nun da garip ve zorlu bir geçmişi varmış. Yıllar boyu peşini bırakmayan. Aklından, kalbinden söküp atamadığı ya da korkup yüzleşemediği. Bu hikayede artık O’da kendini buldu ve rahat bir nefes alabildi.

Acaba öylemi oldu? Bazen gerçekleri bilmemek daha kolaydır çünkü. Kendimizce olumlu yanlar bulur avunuruz. Ama gerçeklerle yüzleşince o minicik umut ışığı da söner. Hangisi iyi peki gerçekten. Kendimizi kandırmak mı? Gerçekleri öğrenmek mi?

Her koşulda zor galiba hayat. O çile her türlü çekilecek. Şart.. Ölümlerden ölüm beğen hesabı.
Bu kitaptaki ölümleri de beğenip, sebebini sonucunu öğrendiğimize göre; kalan sağlara selam olsun..”

Kitaptan alıntılar:

“Tanrım, bize asıl zararı başkalarının söyledikleri değil, kendimize söylediğimiz yalanlar veriyor. Özellikle de çaresizce inanmayı arzuladığımız yalanlar.”

“Korku karanlıkta büyür. Kapıyı biraz aralık bırak yeter. Bırak kapının ardında başka neler olabileceğini o düşünüp, endişelensin.”

“Bir sürü şeyde mantık bulabilirsin. Ama mantıklı öğeler taşıyor oldukları doğru oldukları anlamına gelmez…..”

“Konu başkaları olunca x ışını gücünde sezgileri oluyor ama kendi hareketleri karşısında bütünüyle körlük içinde.”

“Ama eskiler ne der bilirsiniz, “Tanrı, dağı yerinden oynatacaktır ama sen de küreğinle gelmelisin.””

“Birine çok fazla sayıda açık kapı gösterirsen onda gerçek bir seçim yaptığı hissini uyandırırsın. Böylece tüm kapıların aslında aynı odaya açıldığını fark etmeyebilir.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.