Kuru Fırçalama Yöntemi ile Cilt bakımı

Anasayfa / Güzellik / Kuru Fırçalama Yöntemi ile Cilt bakımı
Kuru Fırçalama Yöntemi ile Cilt bakımı

Pürüzsüz bir cilt için evde yapılabilecek yöntemlerden biride kuru fırçalama yöntemidir.  Bu yöntemin uygulanış şeklini ve faydalarını anlatacağız bu yazımızda sizlere.

Hepimiz cildimizin sağlıklı ve pürüzsüz olmasını isteriz hiç kuşkusuz. Ama ne yazık ki bunun için bazı uygulamalar yapmadan normal şartlarda bu pek mümkün olmuyor. Cilt kuruluğu, sivilce, batık gibi sebepler engel olamadığımız cilt sorunları. Ama günlük bakım rutinleri ile bu sorunlara çözüm bulmak mümkün. Günde sadece 5 dakikanızı ayırarak kuru fırçalama tekniği ile pürüzsüz bir cilde kavuşmak sizin elinizde.

Kuru fırça seçimi nasıl yapılır?

Kuru fırçalama uygulamasında kullanacağınız fırçanın kaliteli olması çok önemli. Fırçanızın kılları doğal kıla sahip olmalı.

Uygulama için önce yumuşak daha sonra sert kıllı olmak üzere 2 tür fırçaya ihtiyacınız olacak.

Doğal kıllı fırçalara güvendiğiniz kozmetik ve cilt bakım ürünleri satan mağazalardan ya da internetteki güvenilir markalardan kolaylık bulmanız mümkün.

Vücudunuzu banyo öncesi kuru fırça ile fırçalamanızın ne gibi faydaları var?

Kuru fırça ile cildinizi fırçalamanız cildinizde biriken ölü derilerin atılmasını sağlar.

Ölü derilerin vücudunuzdan atılmış olması cilt için en güzel detoks yöntemidir.

Kuru fırçalama yaparak cildinizdeki gözeneklerin açılması sağlanır.

Ciltteki lenfatik dolaşım artmış olur.

Ve hepimizin şikayetçi olduğu selülitlerin azalmasına yardımcı olur.

Kuru fırçalama işlemi nasıl yapılır?

Fırçalama işlemi yaparken yönünüz daima ayaklardan ellerden kalbe doğru olmalıdır.

Sabahları uyanınca duş almadan önce fırçalama işleminizi yapmalısınız. Tüm vücudunuza dairesel hareketler hatta hafif vuruşlar yaparak uygulayabilirsiniz.

Uygulama işlemi bittikten sonra duşta organik jellerle yıkama yapabilirsiniz. Duş sonrasında da vücudunuzu organik yağlarla nemlendirmenizde fayda var.

Peki, kuru fırçalama uygulamasında nelere dikkat etmeliyiz?

Vücudunuzun herhangi bir yerinde açık yara ya da egzama gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa kuru fırçalama işlemi yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışıp onay almanız gerekmekte.

Kuru fırçalama işleminiz maksimum 10 dakika sürmelidir. Çok fazla abartıp cildinizi tahriş edecek hale getirmenize gerek yok.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.