Kusursuz Bacaklara Sahip Olmanın Sırları

Anasayfa / Güzellik / Kusursuz Bacaklara Sahip Olmanın Sırları
Kusursuz Bacaklara Sahip Olmanın Sırları

Güzel ve kusursuz bacaklara sahip olmak için ille de bacak boyunuzun uzun olmasına gerek yok. Önemli olan nasıl göründüğü ve onlarla ne kadar ilgilendiğinizdir. Bacaklarınız ne kadar pürüzsüz ve canlı görünürse o denli çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Özelliklede yaz aylarında şort ve mini etekler giyerken bacaklarınız her zamankinden daha fazla önem taşır. Çünkü giysileriniz güzel görünmesinde bacaklarınızın güzelliği oldukça etkilidir.

Peki, kusursuz bacaklara sahip olmak için ne yapmalıyız?

Ölü derilerden kurtulun

Kusursuz bacaklar için yapmanız gereken ilk şey ölü derilerden arınmanızdır. Peeling ya da kuru fırça yöntemi ile bunu yapabilirsiniz. Böylece bacaklarınızı gereksiz bir katmandan kurtulup daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşabilir.

Nemlendirici kullanın

Nemlendirici deyince akla ilk gelen el ve yüz bölgesidir. Ancak bacaklarınızın da nemlendiriciye ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Duş sonrası bacaklarınıza mutlaka nemlendirici sürmelisiniz. Bunun yanı sıra dışarı çıkarken güneş ışınlarının bacaklarınıza zarar vermemesi için güneş koruyucu krem sürmelisiniz.

Işıltı sağlayın

Eğer bacaklarınız çok soluk renkli görünüyorsa bronzlaştırıcı losyonlardan yardım alabilirsiniz. Bronzlaştırırcı losyonlar içeriğindeki aminoasitler sayesinde cildinizin kahverengi pigment üretmesini sağlayacaktır. Böylece bacaklarınız daha hoş bir renge sahip olacaktır.

Sıkılaştırın

Bacaklarınızın yürürken sallanan bir yapıda olmasını istemiyorsanız düzenli olarak spor yapmalı bacaklarınızın sıkılaşmasını sağlamalısınız. Masajın yanı sıra krem ya da aromatik yağlar ile bacaklarınıza masaj yapabilir ve sıkılaşmalarına bu şekilde de yardımcı olabilirsiniz.

Tüy alma yöntemine dikkat edin

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için ağda, tıraş bıçağı veya epilatör kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemleri uygularken yanlış kullanımlardan kaçınmalısınız. Çünkü bu batık oluşumuna sebep olabilir. Tüylerinizi her zaman çıkış yönünün tersine doğru almalısınız.

Soğuk suyun etkisi

Bacaklarınızı duş esnasında soğuk su ile yıkamak kan dolaşımını hızlandıracaktır. Sadece duş esnasında değil belirli aralıklarla buz küpleri ile bacaklarınıza masaj yapmanızda damarlı ve şiş bir görüntü oluşmasını engelleyecektir.

Su için

Bacaklarınızın nemini korumak için sadece su ile temas etmesini sağlamak ya da nemlendirici kullanmak yeterli değildir. Günde en az 2 litre su içmek de cilt nemi açısından çok önemlidir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.