Lazer Yöntemi ile Vajina Estetiği

Anasayfa / Cinsellik / Lazer Yöntemi ile Vajina Estetiği
Lazer Yöntemi ile Vajina Estetiği

Vajinanın daralması, sıkılaşması ve dokularının yenilenerek gençleşmesini sağlamak için lazer yöntemi ile vajina estetiği yapılabilmektedir. Lazerin ısı verici ve yıkıcı etkiye sahip olması bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlar. Lazer ile vajina estetiği anestezi kullanmanıza gerek kalmadan ve ağrıya sebep olmadan gerçekleşir. O nedenle vajina estetiği konusunda lazer tekniği çok sık tercih edilmektedir. Ayrıca sağlığı olumsuz etkileyen bir risk içermemektedir.

Lazer yöntemi ile vajina estetiği kapsamında vajina daraltma, idrar kaçırma tedavisi, genital bölge beyazlatma, siğil tedavileri ve labioplasti gibi uygulamalar yapılabilmektedir.

Lazer Yöntemi ile Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Lazerin ısı verici ve yıkıcı özelliğe sahip olması vajinada bir hasar oluşmasına yol açar. Bu hasar geçicidir. Bu hasara karşılık vajinada yangısal bir şekilde yanıt durumu oluşur. Yani hasar gören bölgeye hücreler hızlı bir şekilde onarmak için hücum eder. Bu bölgenin en kısa sürede yeniden sağlıklı hale gelmesi ve yenilenmesi için hücreler yoğun bir şekilde çalışır. Bu süreçte kalojen ve elastik bağ dokusu gelişir. Bu sayede vajinam doku iyileşmeye ve yeni genç bir doku oluşturur. Hem yenilenmiş hem sıkılaşmış bir vajinaya sahip olursunuz.

Vajina Estetiğinde Neden Lazer Yöntemi Tercih Edilir?

Vajina estetiğinde lazer yöntemi kullanmanın birçok avantajlı yanı vardır. Uygulama esnasında anestezi almak zorunda değilsinizdir. Zaten herhangi bir ağrı hissedilmez. Buda vücudunuz için bir riske yol açmaz. Ayrıca etkisini çok kısa sürede gösterdiği için kadınlar tarafından tercih sebebidir.

Lazer ile Vajina Estetiği Kimlere Uygulanır?

Lazer yöntemi ile vajina estetiğini bakire olmayan ve aktif bir cinsel hayatı bulunan tüm bayanlar rahatlıkla yaptırabilir. Özellikle vajinasının geniş olmasından dolayı cinsel isteksizlik yaşayan çiftler için uygulanabilecek bir çözüm yöntemdir. Uygulama sonrası yaklaşık 3 hafta sonra çiftler cinsel ilişki yaşayabilir ve yüksek oranda haz almaya başlar.

Lazer Yöntemi ile Vajina Estetiğinde İyileşme Süreci Nedir?

Vajina estetiği yapıldıktan sonra eğer hastada bir yan etki oluşmamışsa aynı gün içerisinde taburcu edilir. İyileşme sürecine yardımcı olacak ilaçlar verilir. Ve 2 hafta sonra kontrole çağrılır. Ve toplamda 3 hafta içerisinde iyileşme tamamlanmış olur ve vajina istenilen görünüme ulaşmış olur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.