Liman Caddesi

Anasayfa / Kitap / Liman Caddesi
Liman Caddesi

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 432

İlk basım yılı: 2015

Liman caddesi – Okuyucu yorumu:

“Bir Debbie Macomber kitabının daha sonuna geldim. Cedar Cove serisi bir hikayeydi. Ve diğerleri gibi yine çok güzeldi.

Devamı olan hikayeleri daha bir fazla seviyorum. Kahramanlar bir süre sonra tanıdık biriymiş, hayatımın içinden bildiğim insanlarmış gibi oluyor. Ve başlarından geçenler, hissettikleri, düşündükleri gerçekten merak uyandırıyor. “Acaba sonra ne oldu ya da ne olacak?” düşüncesi ile hep devamını bekliyor insan. Kitap bitiyor ve kafamdaki tahminlerle bir sonraki kitaba başladığımda okuduklarım uyuştuğunda çok mutlu oluyorum. Yada bambaşka bir yola gitmişse hikaye şaşırmak daha tatlı oluyor.

Yani en azından ben seviyorum bu hisleri. Genel olarak bakacak olursak ama çok da bir şey beklenmemesi gereken bir kitaptı.

Eğer okurken kafa yormıyım, kafam karışmasın, huzur içinde okuyup kafa dağıtayım sadece kafasındaysanız tam kafanıza göre bir kitap. Bu neyin kafası ki acep?

Debbie yine her zaman olduğu gibi her yaştan insana ait hayatlara değinmiş, yani okurken hangi yaşta olursanız olun içlerinden bir tanesinde mutlaka kendinizi bulabilirsiniz. Yada çevrenizden biriymiş gibi gelebilir. Bu da kitabı güzelleştiren bir detay bana göre.

Peki, ne anlatıyordu bu kitap? Ne yaşarsak yaşayalım sonunda su akıyor ve yolunu buluyor. Her şey olması gerektiği haline dönüşüyor. Biz istesek de istemesek de her şey olacağına varıyor. Hayırlısı be gülüm tarzı bir ana fikri vardı.

Bu limanda herkesler artık çok mutlu, darısı karşı limandakilerin başına..

Kitaptan alıntılar:

“Mutluluğa doğru doğal bir eğilimi vardı; kendisi de çok büyük üzüntüler atlatmış olduğu halde, dünyanın kederli ve kasvetli bir yer olduğuna inananların tam aksine hayata hep olumlu yönden bakardı.”

“Gün içi TV programları saçma sapandı. Geri zekâlılar ve utanmazlar tarafından işgal edilmişti…”

“Herkesin pişmanlıkları vardır. Senin yapmamış olmayı dilediğin bir şey var mı? Bunu bir düşün.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.