Liposuction ile Bölgesel İncelme

Anasayfa / Güzellik / Liposuction ile Bölgesel İncelme
Liposuction ile Bölgesel İncelme

Biz kadınlar vücutlarımızdaki kötü değişimden hiç hoşlanmayız. Özelliklede yağlanmalardan mümkün olduğunca kurtulmak isteriz. Ve ne yazık ki bu çoğu zaman diyet ve sporla çokta mümkün olmayabiliyor. Zayıf ve fit görünmek çoğu kadınların takıntısı haline gelmiş bir durum. Ve bunu başarabilmek adına da birçok yöntemi deneyebiliyoruz. Teknolojinin ilerlemesi sayesinde bizim çaba harcamamıza bazı durumlarda gerek kalmayabiliyor. Liposuction işte o durumlardan biri.

Bölgesel incelme için Liposuction çok faydalı bir yöntem. Fazla kilosu olmayıp da sadece bölgesel yağlanma sorunu olan kadınlar için çok güzel bir çözüm. Kışın o kadar dert etmiyoruz belki ama yazın o incecik kıyafetler, şortlar ve bikiniler için daha ince ve fit bir görünüme ihtiyaç duyuyoruz. İşte bu noktada Liposuction bizim kurtarıcımız oluyor.

Tabi ki Liposuction’a gerek duymadan egzersiz ve sporla da bu bölgesel yağlanmadan kurtulabilmek mümkün. Ama ne yazık ki günümüzde birçok meslek hareketsiz kalmamıza neden oluyor. Mesai saatlerinin uzun olması ve iş dışında da ev ve özel hayatımıza vakit ayırmamız gerektiği için spor ve egzersize ayırabilecek vakit kalmayabiliyor. Buda kilo alımına ve yağlanmaya zemin oluşturuyor.

Liposuction sadece kadınlar için uygulanan bir bölgesel incelme yöntemi değildir. Erkeklerde özellikle karın bölgesi için bu yönteme oldukça sık başvurmaktalar.

Liposuction Nedir?

Vücudunuzdaki mevcut hatların forma sokulması ve düzenlenmesi için uygulanan bir teknolojik yöntemdir. Eğer diyet ve egzersiz ile kurtulamadığınız inatçı yağlarınız varsa Liposuction sayesinde artık kurtulmanız mümkün. Liposuction ameliyatı genel ya da lokal anestezi uygulanarak yapılır.

İlk önce vücudunuzda düzenleme yapılacak bölgeler tespit edilip işaretlenir. Bu bölgelere küçük kesiler atılarak ince kanüllerle içeri girilip buradaki yağların eritilmesi sağlanır eriyen bu yağlar dışarı atılır.

Liposuction ameliyatının süresi işlem yapılan bölgedeki yağlanmanın yoğunluğuna göre değişir.

Liposuction işleminden sonra bu bölgede morarma ve şişlik oluşması çok normaldir. Birkaç gün içerisinde geçebilecek bir durumdur. Endişe edilmesine gerek yoktur. Bu süreçte ağrı da olabilir ama bu da geçici bir durumdur.

Liposuction ile işlem yapılan bölgedeki yağın 3’te 2’si alınır. çünkü tüm yağın alınması da sağlık açısından doğru değildir.

Liposuction işleminde çok küçük kesiler açılır. 0,3- 0,5 cm’lik bir çizgi şeklinde olduklarından dolayı Liposuction sonrası kalan izler çok dikkat çekici değildir. Ameliyat izi olduğu anlaşılmaz.

Liposuction herhangi bir sağlık problemi olmayan, hamile yada yeni doğum yapmış olmayan herkese çok rahatlıkla uygulanabilecek bir yöntemdir.

Liposuction işlemi sonrası mutlaka korse kullanılmalıdır. Bu işlem yapılan bölgenin daha çabuk toparlanmasını sağlar.

Vücutta bölgesel yağlanma oluşumunu nasıl engelleriz?

Fazla kilo ve bölgesel yağlanma oluşumunu engellemek için beslenmemize çok dikkat etmemiz şart. Doğru beslenmenin yanı sıra egzersiz ve yürüyüşlerde çok faydalıdır. Haftada en ez 4 gün yürüyüş ve günde yarım saat egzersiz yapıyor olmak kalıcı yağlanmaya karşı çok etkilidir.

Sadece kilo vermek için değil kilonuzu korumak içinde spor ve doğru beslenme çok önemlidir. Bunu yaşam biçiminiz haline getirmeniz fit ve sağlıklı görüntünüzü korumanızı sağlar.

Beslenme şekliniz sebze, meyve, tam tahıllı gıdalar ve yağsız etler içermelidir. Bu gıdalar iç yağ yakımını sağlar. Şekerli içecekler ve yağlı gıdalardan uzak durmalısınız. Doymuş yağ oranı yüksek besinlerden kaçınmalısınız.

Sigara ve alkolde iç yağlanmaya sebep olmaktadır. Bu gibi kötü alışkanlıklardan da kesinlikle uzak durmalısınız.

Meditasyon ve dua etmekte yağ yakımını dolaylı yoldan hızlandırmaktadır. Meditasyon ve dua sayesinde stresten arındığınız için stresin vücudunuza yol açtığı yağlanma etkisi bu sayede önlenmiş olur.

Vücuttaki bölgesel yağlanmalar sadece dış görünüşünüzü etkilemekle kalmaz zamanla kalp damar hastalıkları, diyabet ve yüksek tansiyona da sebep olur.

Yağlanma sadece iç kısımda değil deri altında da olabilir. Bu yağlanma şekli iç organ yağlanmasına göre daha az zararlıdır. Ve daha kolay yakılır.

Yağlanma neden kaynaklanır?

Yetersiz uykuda yağlanmaya sebep olan faktörlerden biridir.

Psikolojik sorunlar, aşırı üzüntü ve streste yağlanmaya neden olabilir.

Menopoz döneminde yaşanan hormonal değişimlerde yağlanmaya sebep olabilir.

Yaşlanmaya başladıkça vücuttaki kasları daha kolay kaybederiz. Buda vücuttaki kalori alma şeklini değiştirip yağlanma sağlayabilir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.