Maden Suyu ile Elde Edilen Güzellik Mucizesi

Anasayfa / Güzellik / Maden Suyu ile Elde Edilen Güzellik Mucizesi
Maden Suyu ile Elde Edilen Güzellik Mucizesi

Maden suyu sadece mideye iyi gelen bir içecek değil aynı zamanda cildiniz içinde çok faydalı. Musluk suyunun içinde bulunan  bakır, demir, magnezyum, kurşun ve çinko gibi ağır elementler serbest radikallerle etkileşime geçtiği zaman cildinizin kolajen dokusuna zarar verip zayıflatmaktadır. Gözenekleri tıkadığı için buda siyah nokta ve akne oluşumuna sebebiyet verir. Düzenli olarak yüzünüzü maden suyu ile yıkamanız kırışıklıkları önlemede ve daha canlı görünmenize fayda sağlar.

Cildinizi tazelemek adına kök hücre, mezoterapi ve nem aşısı gibi yöntemler uygulanabilmekte. Ama bunlara gerek kalmadan evde kolayca hazırlanabilecek bir yöntem olarak maden suyunu tercih edebilirsiniz. Maden suyu silisyum açısından oldukça zengin olduğundan dolayı cildinize çok faydalıdır ve güzellik minerali olarak bilinir.

Vücut gelişmesi ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan 25 element vardır. Silisyum bu elementler arasında 3. Sırada yer almaktadır. Silisyum vitamin ve minerallerin vücudumuzda etkili bir şekilde emilip sindirilmesine yardımcı olur. Elastin liflerini ve kolajeni güçlendirerek dokularınızın elastikiyetini sağlar. Buda kırışıklıkların önlenmesine yarar. Maden suyunun içinde silisyum oranı çok fazla olduğu için daha sağlıklı ve genç bir görünüme ulaşmanıza yardım eder.

Günlük cilt bakımı uygulamalarınızda maden suyuna da yer vermenizde fayda var.

Maden suyunuzu önceden buz kalıplarının içine koyup her sabah bu şekilde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrası cildinizdeki canlılık gözle görülür hale gelecektir.

Eğer hassas kılcal damarlara sahip bir cildiniz varsa maden suyu buz kalıplarını kullanırken daha dikkatli davranmanız gerekmekte. Çünkü aşırı soğuk temas kılcal damarlarınızı daha belirgin hale getirebilir.

Maden suyunu bir pamuk yardımı ile kullanarak cilt temizleme amacı ile de kullanabilirsiniz.

Ama dikkat etmeniz gereken en önemli unsur maden suyu ile sodayı birbirinden ayırt edip kesinlikle yanlış bir kullanım yapılmaması. Çünkü maden suyu ile soda çok sık karıştırılır hatta aynı şey zannedilebilir.

Maden suyu mineral açısından çok zengin bir içeriğe sahiptir. Ama soda içerisinde mineral yoktur.

Karbondioksit gazı maden suyunun içerisinde kendiliğinden mevcuttur. Sodaya ise sonradan üretim sırasında ilave edilir.

Ayrıca aldığınız maden suyunun içerisinde nitrit ve amonyak bulunmamasına dikkat etmeniz gerekmekte.

Maden suyunu nasıl kullanmalıyız?

Maden suyu içerken tadını pek beğenmiyorsak içerisine limon ekleyebiliriz. Ama kesinlikle limonlu maden suyu olarak sayılan hazır ürünleri tercih etmeyin bunu doğal limon ile evde hazırlayın.

Ayrıca meyve aromalı maden sularını cilt bakımı için kullanmayın sade olanları tercih etmelisiniz.

Cildinizi maden suyu ile temizlerken yanma hissi oluşuyorsa bir sonrakinde maden suyunu açıp bir süre bekletip gazının çıkmasını sağladıktan sonra uygulama yapın. Ve ılık olmasına dikkat edin.

Eğer bu şekilde de cildiniz hassasiyet sağlayıp uyarı veriyorsa maden suyu cilt yapınıza uygun değil demektir.

Maden suyu cildinizde nasıl faydalı etkiler sağlar

Kuruyan cildinizin su ve mineral ihtiyacını karşıladığı için cildiniz daha canlı ve pürüzsüz görünecektir.

Cildinizi toksinlerden arındırdığı için daha rahatlatıcı bir his yaratacaktır.

İçeriğindeki silisyum sayesinde gözenekleriniz sıkılaşacağı için cildiniz daha güçlü görünecektir.

Cildinizi makyaj temizleyicilere oranla daha iyi temizleyeceği için tüm kirden arındıracaktır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.