Mevlana Çağırınca

Anasayfa / Kitap / Mevlana Çağırınca
Mevlana Çağırınca

Kitabın yazarı: Serdar Özkan

Sayfa sayısı: 200

İlk basım yılı: 2014

Mevlana çağırınca – Okuyucu yorumu:

“Bazen her şey zorlaşır, bazen olur yani öyle şeyler. Ne olduğunu anlamadan, neden bizim başımıza geldi onca insan arasından diye kendimize konduramadan, büyük büyük acıların yükünü taşırız. Kaldıramayız, dayanamayız, yaşayamayız sanırız. Ama illaki bir yolu vardır yaşama tutunmanın. Bazen biri, bazen bir olay sebep olur, ışık olur insana. Yeni bir sayfa açmak değil belki ama kaldığımız yerden yazmaya devam edebilmenin yolunu öğreniriz. Buna vesile olan birisi varsa, işte o en kıymetlimizdir o vakit.

Mevlana çağırınca kitabı da böyle bir kitaptı işte benim tarafımdan anlaşıldığı üzere. Bildiğimiz Mevlana sözlerini “hayat devam etmeli her şeye rağmen” mesajı veren bir hikayenin içinde tekrardan okuduk.

Güzeldi evet ama Serdar Özkan’ın daha önceki kitaplarını daha çok sevmiştim açıkçası, bu onlar gibi değildi pek. Yine de okunabilirliği mümkün bir hikaye. O zaman okuyun ne diyim daha..”

Kitaptan alıntılar:

“Aşk dediğin Allah’a ulaştırmalı, yoksa yerle bir olmalı.”

“Kalplerin içindekini ancak Allah bilir. Kimse kimsenin kalbindekini bilemez, kimsenin kimseyi yargılama hakkı yoktur. Allah böyle bir hak vermemiştir kullara..”

“Eğer insan bildiğini uygularsa, Allah ona bilmediğini öğretir.”

“Gözler ilginçtir. Benim gözüm bana ait olduğu halde beni görmüyor. İşte kalp gözü de böyledir. Kendisini görmez.”

“Kalbin kanayan yarasına, akıl merhem süremez.”

“Namaz, cennete bilet değildir ki, sevgiliyi anmadır.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.