Mimoza Caddesi

Anasayfa / Kitap / Mimoza Caddesi
Mimoza Caddesi

Kitabın yazarı: Debbie Macomber

Sayfa sayısı: 415

İlk basım yılı: 2017

Mimoza Caddesi – Okuyucu yorumu:

“Cedar Cove serisine ait bir kitap daha. Daha önce bu serinin kitaplarını okuduysanız eğer hikayenin devamında neler olduğunu öğrenmek çok zevkli. Tıpkı bir dizi film izliyor gibi. Ancak okumaya bu kitaptan başlamışsanız çok hoşlanmayabilirsiniz. Birde karakter fazlalığından dolayı konuyu kavramanız güçleşebilir.

Bir önceki kitabında karakterlerin hayatlarında birçok olumsuzluk yaşanmışken ve hikaye karamsar bir şekilde bitmişken bu devam kitabında her şey yoluna giriyor. Uzun süredir bu seriyi takip edip artık karakterleri tanıyor ve seviyor oluşumuzdan kaynaklı bu olumlu gelişmeler çok sevindiriciydi.

Yazarın tarzıyla ilk kez karşılaşanlar ve yeni okumaya başlayanlar çok sıradan ve sıkıcı bulabilir hikayeleri. Ancak amacınız yorucu öykülerden ve hayatın karmaşasından uzaklaşıp kafa dinlemekse bu hikayeler işte o zaman çok işe yarıyor. Sonunda ne olacağı konusunda çok fazla kafa yormak zorunda kalmadığınız klasik yaz dizileri misali sadece kafa dağıtıyorsunuz okurken. Bunu kötü manada söylemiyorum ama gerçekten çok akıcı ve kendini sevdiriyor okurken. Hatta hiç bitmesin istiyorsunuz ve devamını okuma konusunda sabırsızlanıyorsunuz.

Kitaptaki en hüzünlü kısım bence aile büyüklerimiz için almamız gereken doğru kararın ne olacağına karar verme zorluğuydu. Bazen insan öyle bir noktaya geliyor ki yapması gereken seçim aklı ve kalbi arasında çatışmalara yol açıyor. Özelliklede bu ailemizle ilgili bir durumsa iş daha da zorlaşıyor. Ama mantıklı davranabilmek en doğrusu sanırım.

Ve yine konu aile olunca her şeyi bir kalemde silip atabilmek o kadar da kolay olmuyor. Bazen bir şans daha verebilmek bir ilişkiyi kurtarabilmek adına çok önemli bir adım. Tabi bu adımı doğru bir şekilde atabiliyor olmak daha da önemli.

Kısacası aile ve arkadaşlık üzerine çok güzel bir devam öyküsüydü. Okumanızı tavsiye ederim.

Kitaptan alıntılar:

“İyi düşünmeden evlenirsen, düşünmeye vakit bulduğunda pişman olursun.”

“….hayvan sahibi olmanın kötü yanı buydu, ömürleri bizden çok kısaydı.”

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.