Monokrom Makyaj Nasıl Yapılır?

Anasayfa / Güzellik / Monokrom Makyaj Nasıl Yapılır?
Monokrom Makyaj Nasıl Yapılır?

Moda dünyasında her gün bir yenilik söz konusu. Bu yenilikler doğal olarak makyaj trendlerini de etkilemekte. Son dönemlerde monokrom makyaj kadınların büyük ilgisini çekmekte. Hem şık hem de sofistike bir görünüm oluşturduğu için çok sevilen bir makyaj stili haline geldi.

Monokrom makyajda dikkat çeken en belirgin detay tek rengin farklı tonlarını kullanılarak yapılıyor oluşu. Tek renk makyajda denilebilir bu trendin adına.

Monokrom makyaj yapılışı:

Monokrom makyaj yapmaya başlarken ilk önce cildinize uygun bir fondöten, kontör ya da sabitleyici pudra ile zemin oluşturun.

Daha sonra cilt tonunuza uygun pembe ya da bronz bir allık ile elmacık kemiklerinizin belirgin haline gelmesini sağlayın.

Göz farı olarak allıkta kullandığınız rengin tonlarını kullanabilirsiniz.

Göz farı sürerken farı gözün katlanma noktasına kadar az miktarda sürmeniz monokrom makyajın püf noktalarından biridir.

Ruj ya da dudak parlatıcıda allık ve göz farınızla benzer tonlarda olmalıdır.

Monokrom makyaj uygularken çok fazla ürüne ihtiyacınızın olmaması işini kolaylaştıracaktır. Geçmişte kadınların tek bir ruj ile tüm makyajını yapıyor olmalarının günümüzdeki versiyonu diyebiliriz. Yanınızda çok fazla makyaj malzemenizin bulunmadığı durumlarda bile harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Doğal görünümlü makyajdan yana olan kadınların çok sevdiği bir makyaj stilidir.

Monokrom makyajda hangi renkler kullanılmalıdır?

Monokrom makyajda sadece pembe ve bronz renklerini değil istediğiniz her rengi kullanabilirsiniz. İster nötr ister canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize ve kıyafetinizle uyumuna bağlı bir durumdur. Ama dikkat edilmesi gereken en önemli nokta göz farınız ve rujunuzun aynı renk olmasıdır. Yani seçtiğiniz rengin açık tonunu gözünüze koyu tonunu ise dudaklarına uygulamalısınız.

Monokrom makyajda kullanabileceğiniz en uygun renkler fuşya, uçuk pembe, nude, bronz, bordo ve mercandır.

Monokrom makyajın amacı doğal ve yumuşak bir görünüm sergilemektir. Bunun için asla siyah kalem kullanmamalısınız. Makyaj için seçmiş olduğunuz renk hangisi ise göz kaleminiz de ona uygun tonlarda olmalıdır.

Bu teknikte size hangi renk tonlarının daha çok yakıştığını deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz. Eğer bu makyaj stilini çok sevdiyseniz tırnaklarınızı da bu uyuma dahil edebilirsiniz. Böylece tam bir renk uyumu sağlanmış olur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.