Mükemmel Ruj Rengini Bulmak İçin Yapmanız Gereken 3 Şey!

Anasayfa / Güzellik / Mükemmel Ruj Rengini Bulmak İçin Yapmanız Gereken 3 Şey!
Mükemmel Ruj Rengini Bulmak İçin Yapmanız Gereken 3 Şey!

Makyaj kutunuzda kullanılmayan onlarca eski ruj mu var? Eğer benim gibi renkli paketlere ve her sezon yenilenen ruj renklerine kanıp gereksiz kozmetik alışverişi yapanlardansanız bu yazı tam size göre.

Moda dergilerinde, dizilerde, filmlerde ve reklamlarda gördüğünüz kadınlara sürülmüş olan rujlar harika duruyor ama özenip aldığınızda size yakışmıyor mu? O zaman size en çok yakışacak renkleri belirlemek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

Öncelikle rujunuzu sadece ojenize veya kıyafetlerinize uydurmak bazen iyi sonuç vermez. Bunu seçeceğiniz bir aksesuar, çanta veya ayakkabı için yapabilirsiniz ama ruju direkt olarak yüzünüze sürüyorsunuz. Bu sebeple rujunuzun renginin öncelikle yüzünüzdeki diğer renklerle uyum sağlaması gerekiyor.

1 – Gözlerinizin rengi

Gözünüzün rengi süreceğiniz rujun size yakışıp yakışmayacağını belirleyen ilk faktör. Yeşil ve açık kahve tonlarındaki göz renkleri kırmızı ruj renkleriyle uyum sağlıyor. Mavi gözler ise daha çok kiremit ve mercan tonu rujlarla uyum sağlıyor.

Bu renklerdeki turuncu alt tonu maviyi boğmadan ön plana çıkartıyor. Koyu kahverengi gözleri olanlarsa pembe altyapılı renkleri tercih etmeli. Pembe kahveyi dengeliyor ve ortaya temiz ve taze bir görüntü çıkmasını sağlıyor.

2 – Bırakın Saçınız Sizi Yönlendirsin

Hangi renk rujun size daha çok yakışacağını belirlemenin diğer bir yolu da saç renginiz. Kızıl tonlu saçlar mor tonu içeren rujlarla (mürdüm ve koyu fuşya gibi) çok daha çekici görünüyor. Açık ve küllü sarı saç tonlarıysa koyu renklerde bile pembe alt tonları içeren rujlarla uyum sağlıyor. Kahverengi saçları olan kadınların renk seçenekleri çok daha geniş. Turuncu, kırmızı veya mor altyapısı olan renkleri seçebilirler.

3 – Teninizin alt rengini belirleyin

Teninizin alt rengini kolayca belirleyebilirsiniz. Gün ışığında el bileklerinizden birini gün ışığında inceleyin. Eğer damarlarınız mavi görünüyorsa teninizin soğuk bir alt rengi var demektir. Eğer damarlarınız yeşil görünüyorsa teninizin sıcak bir alt rengi var demektir.

Teninin alt rengi soğuk olan kadınlara pembe ve böğürtlen rengi rujlar daha çok yakışırken, sıcak alt rengi olan kadınlar somon, şeftali ve mercan tonları ile daha güzel görünecekler.

Bu üç ana kuralın çerçevesinde size en çok yakışacak renk tonlarını tespit ederseniz ruj standındaki yüzlerce rengin arasında hangi tonlardan seçim yapmanız gerektiğini daha kolay bulabilirsiniz.

Her sezon çıkan trend renkler arasında da yüzünüzde en güzel duracak rujları bulmanız size hem zaman kazandıracak hem de gereksiz seçimlerde kaynaklanan harcamalarınıza engel olacak! Şimdiden iyi eğlenceler.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.