Nemlendiricileri Nasıl Kullanmalıyız?

Anasayfa / Güzellik / Nemlendiricileri Nasıl Kullanmalıyız?
Nemlendiricileri Nasıl Kullanmalıyız?

Cilt güzelliği ve sağlığı açısından düzenli olarak nemlendirici kullanılması gerekli bir durumdur. Özelliklede kadınların cilt yapıları daha hassas olduğu için korumak için bakım uygulamaları şart. Ancak bunu yaparken de doğru bir şekilde uyguladığınızdan emin olmalısınız. Yanlış önerilerle cildinize uygun olmayan ürünleri almamalı ya da kullanım şeklinin doğru olduğundan emin olmalısınız. Çünkü yanlış nemlendirici kullanımı cildinize daha çok zarar verecektir.

Yüze Nemlendirici Krem Sürme Tekniği

Nemlendirici kremleri yüzünüze uygularken gelişigüzel bir şekilde sürmemeli bu konuda bazı noktalara çok dikkat etmelisiniz.

İşte dikkat edilmesi gereken noktalar:

Yüzünüze krem sürmeden önce iyice yıkayarak tertemiz olduğundan emin olmalısınız. Çünkü cildiniz ne kadar temiz olursa krem daha fazla etkisini gösterebilecektir.

Kremi gereğinden fazla sürmeniz güzelleşmenizi hızlandırmayacak ya da artırmayacaktır. Önemli olan yeterli miktarda ve cildinize uygun bir şekilde krem sürüyor olmanızdır. Ayrıca çok aşırı sürülen kremler ciltte problemlere de yol açabilir. Yada kreminiz boş yere daha hızlı bir şekilde bitmiş olur.

Kremin cildinize iyice nüfus edebilmesi için parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın.

Yüzünüze krem sürerken yer çekimi kuvvetini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Kremi aşağıdan yukarıya doğru uygulamanız daha doğru bir şekilde krem sürmenize fayda sağlayacaktır.

Kremi göz kısımlarınız hariç yüzünüzün tamamına sürmeniz çok faydalıdır.

Yüzünüze krem sürmek için daha çok akşam saatlerini tercih etmelisiniz. Böylece gece boyu vücudunuz dinlenirken kremin etkisi daha iyi kendini gösterecektir.

Ve en önemli detay da Yüz kreminin cildinize uygun olup olmadığıdır.

Nemlendirici kremler sadece yüze değil boyun kısmına ve dekolte bölgesine de sürülmelidir. Bu bölgelerde cilt daha ince olduğun için nemli kalmaya ihtiyaç duyar.

Sivilce ve akne oluşumuna yatkın bir cildiniz varsa nemlendirici kullanmanız çok doğru değildir diye düşünülmekte fakat bu çok da doğru değildir. Eğer kreminiz cilt yapınıza uygun ise nemlendirici kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Nemlendirici kremler sayesinde cildiniz ideal nem seviyesine ulaşır, elastikiyet dengesini korur ve yumuşacık ipeksi bir görünüme kavuşur. Kuruyan ciltlerde cilt problemleri oluşacağı için nemlendirici kremler bu sorunun önüne geçmiş olur.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.