Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler

Anasayfa / Dekorasyon / Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler
Ofis Dekorasyonu İçin Öneriler

Yeni ofis açacak ya da mevcut ofisini yenileyecek olan kişiler için dekorasyon oldukça önemlidir. Çünkü çalışma ortamı ne kadar iç açıcı ve ferah olursa o alanda yapılacak işlerde o derece başarı sağlanır. Sadece iş konusunda başarı sağlamakla kalmaz ziyaretinize gelen misafirleri daha ferah bir ortamda ağırlama imkanı da sunar. Buda kendinizi ve işinizi daha iyi ortaya çıkarmanızda katkı sağlar. Bu nedenle ofisinizin dizaynında bazı noktalara çok dikkat etmenizde büyük fayda var.

Mobilya seçimi

Ofis dekorasyonunda bütçemizin elverdiği ölçüde en lüks ve gösterişli eşyaları almayı isteriz. Fakat bunu çok para harcamadan da yapabilmeniz mümkün. Doğru mobilya seçimleri yaparak ofisinizin çok şık olmasını sağlayabilirsiniz. Ofislerde çoğunlukla deri koltuk ya da masalar tercih edilir. Fakat bunlar ergonomik açıdan rahatsız olduğu gibi oldukça pahalı ürünlerdir. Bunun yerine nubuk sandalyeler ve ahşap masaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem maliyetinizi azaltmış hem de daha konforlu bir ortam yaratmış olursunuz.

Aydınlatmalar

Aydınlatmalar konusunda her zaman beyaz ışıkları tercih etmelisiniz. Sarı ışık daha etkiliymiş gibi görünse de bu ortama da kişiler kısa sürede yorulur. Daha enerjik ve canlı bir ortam için beyaz ışık tercih edilmelidir.

Avize seçimleri

Bir mekana girildiğinde mobilyalardan sonra en çok dikkat çeken şey avizelerdir. Bu nedenle Avizeler mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Ofis için avize seçerken gösterişten uzak durmalısınız. Geniş ebatlı avizeler ortamın dar ve mat gözükmesine neden olur. Bu nedenle daha küçük boyutlarda avizeler tercih edilmelidir.

Halı tercihi

Birçok ofiste dekorasyon konusunda halı kullanılmasa da aile ortamı sergilemek istediğiniz mekanlar için etkili bir tercih olacaktır. Ofislerde kullanılan halılar çok fazla kir göstermeyen ve yıkandığında kirin daha kolay çıkmasını sağlayacak özelliklere sahip olmalıdır.

Aksesuarlar

Ofis dekorasyonunda aksesuar kullanımı ortamın atmosferini değiştirmede çok etkilidir. Duvarlara asılabilecek saat ya da tablolar daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. Yada kapı önlerine konuşan çiçekler ortamı daha iç açıcı hale getirecektir. Bu gibi ayrıntılar ofisinizin daha zengin görünmesini sağlayacaktır.

Ayna seçimi

Ofis ortamında ne kadar büyük boyutta ayna bulunursa ortamı daha büyük ve çalışma açısından verimli hale getirecektir. Ayna çalışma ortamlarında başarıyı artırma konusunda çok etkilidir. İmkanınız varsa odanın boydan boya ayna kaplı olmasını bile sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.