Pandemide Makyaj Trendleri

Anasayfa / Güzellik / Pandemide Makyaj Trendleri
Pandemide Makyaj Trendleri

Hala devam etmekte olan Covid-19 sebebi ile her ne kadar günümüzün çoğunu evde geçiriyor olsak da bu bakımlı olmanıza ve güzel görünmenize engel değildir. Özelliklede evden çalışıyorsanız ve online toplantılara katılmak durumundaysanız her daim makyajlı ve hoş bir görünümde olmanızda fayda vardır.

Maskeler nedeni ile yüzümüzün yarısı gözükmediği için makyaj konusunda artık yüzümüzün sadece üst bölgesine özen gösterir olduk. Göz makyajını daha belirgin yaparken dudak makyajını o kadar da önemsemez olduk.

Peki, tüm bunlara rağmen bu sezonun makyaj trendleri neler? Maskeli hayatımızda nasıl bir makyaj daha doğru olur? Şimdi birlikte bunlara bir göz atalım.

Kırmızının gücü

Ruj trendlerinin başında yine her zamanki gibi kırmızı geliyor. Gerçi maskelerden dolayı kırmızı ruj sürmek biraz gereksiz gibi görünse de maskeleri çıkardığınız ortamlarda kırmızının cazibesinden gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz. Çünkü yine vazgeçilmezlerimiz arasında. Mat ve bulaşmayan bir kırmızı ruja sahip olursanız maske taksanız bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak yine de çok dikkatli olmalısınız. Çünkü maske içerisinde nem ve sürtünme sorunundan dolayı o muhteşem kırmızı rujunuz yüzünüzün her tarafına bulaşıp maskeyi çıkardığınızda size bir kabus yaşatabilir. O yüzden risk almamanızda fayda var.

Işıltılı gözler

Maske kullanımından dolayı makyaj konusunda artık göz bölgesine daha çok özen gösterir hale geldik. Son dönemlerde gözleri daha dikkat çekici ve ışıltılı hale getirmek için simli ve parlak pigmentli farlar büyük ilgi görmeye başladı. Farklı renk tonları ve ışıltılı görüntüleri ile göz kapaklarınızın oldukça dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Hatta daha da ilgi çekici bir göz makyajı için göz kapağınızın üzerine ya da göz çevrenize yapışkan ışıltılı taşlar yapıştırabilirsiniz.

Cesur eyeliner

Bu sezon eyeliner kuyrukları biraz daha uzun bir şekilde kullanılmakta. Hatta kedi göz formu ile oldukça dikkat çekici bir makyaj yapabilirsiniz. Böylece bakışlarınız daha çekici hale gelecektir.

Taranmış fresh kaşlar

Daha genç ve fresh bir görüntü elde etmek istiyorsanız işin sırrı kaşlarda. Kaşlarınızı yukarıya doğru tarayıp sabitlerseniz daha doğal bir formda görünebilirler. Bunun için kaş sabitleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz. Yada bitmiş bir rimelin fırçasını vazelin saç spreyi sıktıktan sonra kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Böylece hem taranmış hem de sabitlenmiş bir kaş elde edersiniz.

Pembe – Nude tonlar

Daha genç ve soft bir görüntü elde etmek istiyorsanız makyajınızda pembe ve nude tonlarına mutlaka yer vermelisiniz. Böylece daha doğal ve minimal bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle son dönemlerde gelin makyajında pembe ve nude tonları oldukça sık tercih edilmektedir.

Temiz cilt

Bir makyajın güzel görünmesi ve kendini göstermesi için makyajı uygulayacağınız cildin çok temiz ve bakımlı olması şart. O yüzden cildinizin yeterli derecede nemli ve temiz olması çok önemlidir. Böylece daha parlak ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kuruyup çatlayan bir cildiniz varsa yapılan makyaj ne kadar doğru teknikler uygulansa da hoş görünmeyebilir.

Islak saçlar

Geriye atılan ıslak görünümlü saçlar yeniden trend olma yolunda diyebiliriz. Bu görüntüyü elde etmek için saç köpüklerinden faydalanarak saçınızı arkaya doğru tarayıp sabitleyebilirsiniz. Hem maskülen hem de çok doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Renkli saçlar

Son dönemlerde renkli saçlarda büyük ilgi görmekte. Eğer kalıcı bir renk uygulamaya cesaretiniz yoksa geçici spreyler ile de istediğiniz görüntüyü elde etmeniz mümkün. Üstelik bu sayede istediğiniz her rengi deneme şansını elde edebilirsiniz. Tutamını ya da perçemlerinizi neon renklere boyayıp ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.