Partneriniz Utangaç mı Yoksa İlgisiz mi?

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Partneriniz Utangaç mı Yoksa İlgisiz mi?
Partneriniz Utangaç mı Yoksa İlgisiz mi?

Birlikte olduğunuz erkek size karşı duygularını çok belli etmiyorsa bunun 2 nedeni olabilir. Ya çok utangaçtır ve duygularını ifade edemiyordur ya da size karşı gerçekten bir ilgi duymuyordur. Bu ikisi arasındaki ayrımı yapabilmenin yolları tabi ki mümkün. Bazı ipuçları sayesinde partnerinizin neden böyle davrandığını anlayabilirsiniz.

İşte utangaç bir erkek olduğunu anlamanın ipuçları:

Sizi gördüğü an gülümser

Sizinle aynı ortamda iken sürekli gülümsüyorsa bu sizinle vakit geçirmekten dolayı mutlu olduğunu gösterir. Siz ona baktığınızda ise bakışlarını kaçırır ancak gülümsemeye devam eder.

Size yardım etmek ister

Siz yardım talep etmeseniz bile her konuda sizin yardımınıza koşmaya hazır olması sizinle ilgilendiğini gösterir. Ancak utangaç erkekler yardım talebinde bulunmaktan çekinebilirler. Eğer bu durumun farkındaysanız siz ondan yardım talep edin. Bu onu çok memnun edecektir ve anında yardımınıza koşacaktır.

Sürekli size bakıyordur

Partneriniz sizinle gerçekten ilgileniyorsa siz ona bakmadığınız zamanlar da bile onun bakışları sizin üzerinizdedir. Sizi seyretmekten büyük keyif alırlar. Ancak utangaç bir erkek bu şekilde sizi seyrederken yakalanmak istemez ve siz ona baktığınızda bakışlarını kaçırır.

İyi bir dinleyicidir

Utangaç bir erkek çok fazla konuşmaktan hoşlanmaz bunun yerine sizi dinlemeyi tercih eder. Daha çok sizin konuşmanızı sağlar ve sizi büyük bir ilgi ile dinler.

Sürekli yanınızda olur

Sizden hoşlanan bir erkek sizinle birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanır. Sizinle birlikte tüm aktivitelere birlikte gelmek ister. Utangaç olduğundan dolayı size duygularını açamamış olabilir ancak sürekli etrafınızda sizinle birlikte vakit geçirmek isteyen bir erkek sizden fazlasıyla hoşlanıyordur. Ona duygularını açıklaması için siz yardımcı olabilirsiniz.

Sizinle konuşurken kızarır

Utangaç bir erkeği en çok ele veren nokta suratının kızarıyor olmasıdır. Siz ona baktığınız zaman ya da sizinle bir şey konuşurken yüzünde renk değişimi olduğunu çok net görebilirsiniz.

Çok sessizdir

Utangaç erkekler çok fazla sohbet etmeyi beceremezler. Cevabı evet ya da hayır gibi sorular sormanız konuşmanın anında bitmesine neden olur. Bunun yerine ona açık uçlu sorular sorun ve daha fazla sizinle konuşabilmesi için ona imkan tanıyın.

Başka erkeklerin yanında tuhaf davranabilir

Utangaç bir erkek size karşı duygularını açıkça ifade edemese de sizinle aynı ortamda bulunan başka erkekler olduğunda çok garip davranışlar sergileyebilirler. Diğer adama karşı kaba davranabilir, odayı terk edebilir, daha fazla sessizleşebilir ya da diğer erkeğin sürekli sözünü kesmeye çalışabilir. Bu gibi davranışlarda bulunuyorsa sizi kıskanıyor ama utandığı için bunu dile getiremiyor kendini bu şekilde ifade etmek zorunda kalıyor olabilir.

Sürekli gergindirler

Utangaç bir erkek çok fazla hareket halindedir ya da konuşurken sürekli aşağıya bakar. Utangaçlığından duygularını tam yansıtamadığı için çok gergin olurlar.

Her yaptığınızla ilgilenirler

Sizinle ilgili konularda her detaya çok dikkat eder ve fazlasıyla ilgili davranır. Anlattığınız ya da yaptığını her şey sanki muhteşemmiş gibi davranır.

Küçük detayları unutmaz

Sizinle ilgili en gereksiz ayrıntılar ağabeyle dikkat edip aklında tutuyorsa bu size karşı ne kadar büyük bir ilgi duyduğunu gösterir.

Gözü senden başkasını görmez

Etrafında bir sürü kadın olmasına rağmen onlara karşı olan davranışı ile size karşı olan davranışı çok başka ise bu sizden başkasını gözünün görmediği anlamına gelmektedir.

Seni fazlasıyla önemsiyordur

Siz bir şeye üzüldüğünüzde ya da sinirlendiğinizde aynı duyguları sizinle birlikte paylaşıyorsa ve sizin adınıza üzülüyor ve endişeleniyorsa bu sizi ne kadar önemsediğini gösterir.

Sana hafifçe dokunur

Utangaç olduğundan dolayı sana duygularını ifade edemese de seninle konuşurken hafifçe sana dokunmaya çalışıyorsa bu senden hoşlandığını göstermektedir.

Arkadaşlarınızla yakınlık kurmaya çalışır

Utangaç olduğu için size duygularını açamasa da sizin çevrenizdeki insanlarla yakınlık kurmaya çalışarak size daha yakın olmaya çalışır. Sizinle konuşurken çok gergin olsa da arkadaşlarınızla konuşurken daha rahat bir tavır sergilerler.

Çok sık sakarlık yapar

Utangaçlığından kaynaklı sizin yanınızdayken sürekli gergin ve tedirgin olduğu için eli ayağına dolaşır ve çok fazla sakarlık söz konusu olabilir.

Sana şirin lakaplarla hitap ediyordur

Size karşı ilgisini ifade etmenin bir yolu olarak size sevimli isimler koyar ve aranızda özel bir bağ kurmaya çalışır. Eğer sizin de ona karşı ilginiz var ise sizde ona sevimli bir lakap ile hitapta bulunabilirsiniz.

Sosyal medyada sizi çok sıkı takip ediyordur

Diğer takipçilerinizden farklı olarak çok eski fotoğraflarınızı bile beğeniyor ya da her paylaşımınızı herkesten önce beğeniyorsa sizi çok dikkatli bir şekilde takip ediyor demektir.

Arkadaşları onunla alay ediyordur

Arkadaşlarına sürekli sizden bahsetmesine rağmen hala size açılamadığı için arkadaşları arasında artık alay konusu olmuştur. Sürekli onunla dalga geçip gülerler.

Size karmaşık sinyaller gönderirler

Çok gergin olduğundan dolayı size karşı nasıl mesajlar göndermek gerektiğini tam olarak bilemezler. Karışık sinyallerde bulunabilirler ama sizde ona karşı ilgiliyseniz bu konuda ona yardımcı olabilir ve bu karmaşık sinyalleri çözebilirsiniz.

Size karşı çok kibardır

Başkalarının yanında çok cesur ve sert olsa da sizin yanınızda oldukça kibar bir insana dönüşür. Bu size karşı ilgisi olduğunun göstergesidir.

Peki, sizden hoşlanan utangaç bir erkeğe karşı nasıl davranmalısınız?

  • Onunla konuşurken sizde hafifçe koluna dokunabilir ve göz teması kurmaya çalışabilirsiniz.
  • Size gülümsediğini fark ettiğinizde bu gülümsemeye karşılık vermelisiniz.
  • Onun ilgilendiği konular hakkında konulabilirsiniz.
  • Ona beğendiğiniz yönleri hakkında iltifat edin.
  • Sosyal medyada paylaşımlarını beğenin. Yorumlarına cevap verin.
  • Ondan herhangi bir konuda yardım isteyin.
  • Birlikte aktivitelere katılın
  • Ve ondan hoşlandığınıza dair ilk mesajı siz atın.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.