Partnerinizin ‘Mükemmel Erkek’ Tanımına Uygun mu?

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Partnerinizin ‘Mükemmel Erkek’ Tanımına Uygun mu?
Partnerinizin ‘Mükemmel Erkek’ Tanımına Uygun mu?

Bazılarımız ‘doğru kişiyi’ beklediği için yaşamını yalnız geçirirken, bazılarımızda birçok ilişki yaşayıp aralarından ‘doğru olan kişiyi’ seçmeye çalışır. Yönteminiz ne olursa olsun konu evlilik olunca herkesin ortak fikridir doğru biriyle evlenmek. Bazen onu bulduk sanırız ama ilerleyen zamanlarda öyle olmadığını fark ederiz. Peki, gerçekten mükemmel erkek diye bir şey var mı? Eğer varsa mükemmel erkek olduğunu nasıl anlarız?

Yaşınıza göre mükemmellik beklentiniz:

Her kadının mükemmel erkekten beklentisi farklıdır. Ancak ortalamaya bakacak olursak bu belirli yaş evrelerine göre değişkenlik göstermekte. Yani kadının yaşına göre erkekte aradığı mükemmellik tanımı genellemeye göre şu şekildedir.

• 18-24 yaş arasında olan kadınlar karın kası olan bunu çekinmeden sergileyebilen erkekleri mükemmel buluyor.
• 24-34 yaş arasında olan kadınlar kariyerine odaklanmış erkekleri mükemmel olarak tanımlıyor.
• 35-44 yaş arasında olan kadınlar kendilerinden 5 yaş büyük erkekleri daha mükemmel görüyor.
• 45-54 yaş arasında olan genç erkekleri daha mükemmel görmeye başlıyor.
• 55 yaş üstü kadınlar ise mükemmelliği tensel uyumda arıyorlar.

Ancak her yaştan kadının karşı koyamayacağı ve mükemmel bulacağı bazı özelliklerde mevcut.

İşte bir erkeği mükemmelleştiren özellikler:

Önceliği siz iseniz;

Birbirinizden bağımsız bir hayat sürebilirsiniz. İki tarafında kendine ait bir özel yaşamı olabilir. Ancak partneriniz plan yaparken ya da geleceğe yönelik yaşamına yön verirken mutlaka size bu konularda yer veriyor ve size uygun yaşamını şekillendiriyorsa bu ilişkiniz adına olumlu bir işarettir.

İlgi duyduğu konuları sizinle paylaşıyor ise;

Partnerinizle sohbet ederken sizinle her konuda konuşabiliyor mu yoksa sadece aynı konular üzerinde sırf konuşmak için mi konuluyor. Bu detay aranızdaki iletişim açısından çok önemlidir. Eğer sıkılmadan sizinle ilgi alanlarınıza dair uzun sohbetler yapabiliyorsa bu aranızda kaliteli bir iletişim olduğunu gösterir. Ve sizinle sohbet etmekten ilgi alanlarını paylaşmaktan zevk alıyor demektir.

Size özgürlük alanı bırakıyor ise;

Bir ilişki yaşıyor olmanız birbirinizden bağımsız yaşayabileceğiniz özel bir hayatınız olduğu gerçeğini değiştirmiyor. “erkek adam kıskanır” ya da “hayatıma karışıyorsa beni sahipleniyor” gibi düşüncelerden artık uzaklaşın. Partneriniz sizi gerçekten seviyor, size güveniyor ve saygı duyuyorsa sizin aileniz, arkadaşlarınız ya da tek başınıza vakit geçirmek istemenize hiçbir şekilde müdahale etmeyecektir.

Konuşmalarında gerçekçi ise;

Bazı erkekler ya da genel olarak çevrenizdeki insanlar sırf siz kendinizi iyi hissedin ya da mutlu olun diye size gerçekleri değil de duymak istediklerinizi söylerler. Bu ilk etapta kişiye iyi gelen bir tavır olsa da hiçbir doğruluk payının olmaması ilişkiler açısından olumsuzluk yaratır. Ancak gerçekçi erkekler size ‘mış’ gibi davranmazlar. Her zaman gerçeği söylerler. Bu bazen size acı verse de ya da sizi kırsa da genel olarak değerlendirilince güven açısından olumlu bir davranış şeklidir.

Hatalarını kabullenebiliyor ise;

Her insan hata yapabilme potansiyeline sahiptir. Dolayısı ile partnerinizde mutlaka hata yapacaktır. Ancak bu hatalar karşısında eğer konuşup anlaşma yoluna gittiğinizde hatasını kabullenip düzeltme yoluna gidebiliyorsa bu ona bir artı kazandırır. Çünkü yaptığı hatayı kabul etmeyen kişi aynı olumsuz davranışı tekrarlamaya devam edecektir. Ve buda zamanla ilişkiye zarar verecektir.

Bakımlı bir erkek ise;

Partneriniz hem fiziksel hem de ruhsal açıdan kendisi ile ilgileniyorsa bu ona bir artı daha katmaktadır. Güzel giyinen, bakımlı, dişleri temiz, saçları yapılı ve tertemiz tırnaklara sahip bir erkeği kim mükemmel bulmaz ki?

Sevgisini yansıtabiliyor ise;

Size karşı olan duygularını açıkça ifade edebiliyor, sözle ya da davranışla sizi sevdiğini hissettirebiliyorsa buda harika bir özelliktir. Size iltifatlar etmesi, küçük jestler yapması ya da şımartması ilişkinizin tazeliğini her daim koruyacak olan davranış şekilleridir. Tabi bunun sürdürülebilirliği çok önemlidir. Çünkü bazı erkekler bu gibi davranışları sadece ilişki başlayana kadar ya da ilişkinin başlarında karşısındaki kadını kendisine bağlayana kadar göstermelik yapıp daha sonra duygusuz bir adama dönüşebiliyor.

Çevrenizdeki kişilere karşı saygılı ise;

Partnerinizin sadece size karşı sevgi ve saygı içerisinde olması yeterli değildir. Aynı şekilde sizin çevrenizde bulunan kişilere ya da ailenize karşıda saygılı bir tavır sergiliyor olması şarttır. Sizin etrafınızdaki diğer insanlara da özenli davranması size ne kadar değer verdiğini gösterir.

İşine bağlı bir erkek ise;

İşini severek yapan ve işine bağlı bir insan ilişkisinde de başarılı olacaktır. Çünkü iş yaşamında başarılı ve mutlu olan bir erkek bu pozitif duyguları özel hayatına da taşır. Tam tersi iş yerinde sürekli problem yaşayan ya da sevmediği bir işe sırf para kazanabilmek için giden bir erkek tüm sıkıntısını özel yaşamında size de yansıtacaktır. Günün sıkıntı ve stresini sizinle tartışarak ya da size karşı agresif tavırlar sergileyerek atmaya çalışacaktır. Buda ilişkinize büyük ölçüde zarar verecektir.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.