Pratik ve Doğal Güzellik Sırları

Anasayfa / Güzellik / Pratik ve Doğal Güzellik Sırları
Pratik ve Doğal Güzellik Sırları

Hepimiz kozmetik ürünlere bir sürü para harcıyoruz. Çünkü doğal güzellik sırlarını maalesef ki bir çoğumuz bilmiyoruz ve kozmetik ürünlerle bunu sağlamaya çalışmak daha kolayımıza geliyor. Aynı zamanda kozmetik alışverişi yapıyor olmakta çok eğlenceli bir aktivite bizim için. Yepyeni ve renkli bir kozmetik ürününe sahip olup onu denemek çok mutlu edici. Ama unuttuğumuz bir şey var ki oda şu: Güzellik ürünlerini evde çok basit yöntemlerle ve çok daha ucuza yapmak mümkün. Aynı zamanda daha da sağlıklı cildimiz için.

Evde yapabileceğiniz bu güzellik ürünleri ile hem bütçenize katkı sağlamış olacaksınız hem de hayatınız kolaylaşacak.

Nemlendirici Krem ve Fondöten ile BB Krem yapmak

BB kremi evde yapmak artık çok basit. Hem cildiniz nemlenecek hem de cildinizdeki kusurları kapatacak. Üstelik piyasada satılan BB kremlerin içeriği de aynen böyle aslında. 3 birim fondöten ile 1 birim günlük yüz kreminizi karıştırıp cildinize uyguladığınızda aynı etkiyi sağlamış olacaktır. Ayrıca yüz kreminiz veya fondöteniniz SPF koruma faktörü içeriyorsa ekstra güneş koruyucu da kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Vazelin ile Saç Boyası İzini Önlemek

Saçlarınızı evde boyadığınızda illa ki  yüzünüzde, ensenizde veya kulaklarda boya izleri kalır. Kalan bu lekeler de bazen günlerce geçmez. İşte bu lekeler için vazelin kullanmalısınız. Boya yapmaya başlamadan önce çok az miktarda vazelini bu bölgelere uygulayın. Burada ki önemli nokta ise vazelini saçlarınıza değdirmemelisiniz. Aksi halde boyanın saça etki etmesine engel olacaktır ve buda boyama işlemini başarısız bir şekilde sonuçlandırmış olur. Kendiniz yapmakta zorlanırsanız eğer çünkü özellikle ense bölgesine ulaşmak zor olabilir, bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz.

Limon ile Krem Bronzlaştırıcı Düzelticisi

Eğer güneş ve solaryumun cildinize zarar vereceğini düşünüyorsanız  ama yine de bronzlaşmak isteği ağır basıyorsa krem bronzlaştırıcılar tam sizlik. Fakat dikkatli uygulanmadığında vücutta dalga dalga iz bırakabiliyor bu kremler. İşte bunun için basit bir çözümümüz var: Limon suyu. Krem bronzlaştırıcıyı uyguladıktan sonra daha koyu renk kalan bölgeleri limon suyuna batırılmış bir pamukla silmeniz bu kötü görüntüden kurtulmanızı sağlar.

Pişik Kremini Vücut losyonu olarak kullanmak

Pişik kremi genelde bebekler için kullanılır. Ama yetişkinler için de özellikle çatlamış ve kurumuş ayak tabanı, topuk yada dirsek gibi bölgelerde çok etkilidir. Nemlendirme özelliğine sahip olduğu için vücut losyonu olarak da kullanılabilir. İçeriğinde bulunan  anti enflamatuar özellik sayesinde çatlaklar daha hızla iyileşir ve yumuşaklık hissiyatı sağlar.

Hidrojen Peroksit (Oksijenli Su) ve Makyaj Pamuğu ile Akne Tedavisi

Cildinizin günlük rutin temizliğini yaptıktan sonra makyaj pamuğuna çok az miktarda oksijenli su dökün. Daha sonra hafifçe pamuğu yüzünüzde gezdirmeye başlayın. Yaklaşık 1 dakika boyunca cildinizin kurumasını bekledikten sonra nemlendiricinizi üzerine uygulayın. Cildinizdeki sivilce ve akne oluşumunu bu yöntemle engelleyebilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken şey uyguladığınız miktarın az ve yüzeysel olmasıdır.

Hidrojen Peroksit (Oksijenli Su) ve Su ile Diş Beyazlatma

Bir bardağın içine yarıya kadar su ve kalan yarısına da oksijenli su koyup karıştırın. Dişlerinizi normal fırçaladıktan sonra bu yapmış olduğunuz oksijenli su karışımı ile gargara yapın. Birkaç saniye ağzınızda beklettikten sonra tükürün. Karışımı asla içmeyin. Aynı zamanda diş fırçanızı bu karışıma batırıp dişlerinizi bu şekilde fırçalamak yöntemi ile de kullanabilirsiniz.

Allık ve Dudak Nemlendiricisi ile Dudak Renklendiricisi yapmak

Tercih ettiğiniz bir renkteki allığınızı önce dudaklarınıza sürüp sonra da üzerine dudak nemlendiricinizi  sürdüğünüz zaman hem kalıcı ve hem de doğal tonlarda muhteşem bir ruj elde etmek mümkün.


Buzlu Su ile Ojelerinizi kolayca kurutun

Tırnaklarınıza oje sürdükten sonra kurumasını bekleme aşaması çok sıkıcıdır. Ama bunu hızlandırmanın kolay bir yolu var. Parmaklarınızı buzlu suya sokmak ojenizin daha hızlı kurumasını sağlar. Buzlu suyun içerisinde yaklaşık 3 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Çıkardığınızda ojeleriniz daha parlak renkte ve kurumuş olduğunu göreceksiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.