Protez Tırnak Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anasayfa / Güzellik / Protez Tırnak Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Protez Tırnak Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnaklarınız sağlıklı bir şekilde uzamıyor ya da tırnaklarınızı yeme gibi bir probleminiz var ise ama buna rağmen yinede uzun tırnaklarınız olsun istiyorsanız protez tırnak yöntemi bu derdinize çare olabilir.

Doğal tırnak yatağınıza zarar vermeden protez tırnak uygulaması yapılabilir. Buradaki amaç özel günlerde ya da kendinizi daha bakımlı hissetmek istediğiniz zamanlarda uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olabilmenizdir.

Protez tırnak uygulaması nasıl yapılır?

Protez tırnak uygulamasına başlanmadan önce kullanılacak tüm aletler sterilize edilmelidir. Bunun için özel dezenfektan ya da solüsyonlar kullanılmalıdır. Sadece su ile temizlemek yeterli hijyeni sağlamaya yetmeyebilir.

Proteze başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta kişinin manikürlü olması ve doğal tırnak boyutunun çok uzun olmamasıdır.

Tırnak boyutu küçültülüp şekil verildikten sonra tırnak yatağındaki etlerin yapışık olmaması için iyice itilir. Tırnağın yüzeyi törpülenerek parlaklığının giderilmesi sağlanır. Ve özel tırnak fırçaları ile tozları alınır. Bu süreçte asla elinizi değdirmemelisiniz. Çünkü bu yeniden yağlanmasına sebep olur.

Daha sonra tırnağa göre bir form seçilerek düzgünce yapıştırılır. Bu formu yapıştırdıktan son tırnağa özel bir solüsyon sürülür. Ve istenilen dolguya göre fırça ile şekillendirme işlemine başlanır. Sürülen jel akışkandır. Jelin akışkanlığı ve matlığı kişinin tercihine göre değişkenlik gösterebilir.

Jel sistemi ile tırnağa dolgu yapılırken jelin donması için ultraviyole bir lambanın içine tırnağınızı koymanız gerekir.

Jel iyice donduktan sonra uygulanan form çıkarılır. Tırnağınız artık jelli bir şekilde uzamıştır. Üzerine yine özel bir solüsyon sürülüp kurutulur. Daha sonra istenilen şekilde törpülenir. Bu süreçte yine kesinlikle elinizi değdirmemeniz ve fırçalar yardımı ile temizlemeniz gerekmektedir.

Sonrasında istenilen şekilde süsleme işlemine geçilir. Süsleme sonrası yine parmakla ultraviyole lambanın içine sokulur ve kurutulur.

Kuruma işleminden sonra tırnağın geneline jelle dolgu yapılır. Ve yeniden ultraviyole lamba içerisinde kurutma yapılır. Özel bir solüsyon ya da aseton ile yüzeyindeki yapışkanlık giderilir.
Ve sonrasında yine törpüleme ve şeklinde düzeltmeler yapılır. Törpüleme sonrası yine solüsyon sürülüp ultraviyole lamba içerisinde kurutulur. Ve işlem sona erer.

Tırnağınızda ya da tırnak çevrenizde yara, bakteri veya mantar olmadığı sürece tırnak protezi herkese uygulanabilir. Hatta sadece el tırnakları için değil ayak tırnakları içinde bu işlem yapılabilir.

Protez tırnak yapılırken doğal tırnak yatağınıza zarar verilmemesine çok dikkat etmelisiniz.

Tırnak protezi kesinlikle güvenilir bir mekanda ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Protez tırnak uygulaması yapıldıktan sonra istenilen her renkte ojeyi sürebilirsiniz. French sistemi de rahatlıkla uygulanabilir.

Protez tırnak uygulamasının kalıcılık süresi kişinin kullanım şekline ve yapan kişinin uygulama şekline göre değişkenlik gösterebilir. Ancak normal şartlarda ayda bir bakım yapıldığında yollarca kullanılabilir. Bu tamamen uygulayan kişinin kullandığı malzemenin kalitesi ve uygulama şekli ile belirlenebilecek bir süreçtir. Protez tırnağı kullanan kişinin de tırnaklarına göstereceği özende kulanım süresini etkilemektedir.

Protez tırnaklarınızdan sıkılıp çıkartmak isterseniz bunun törpüleme sistemi ile yapabilirsiniz.
Ancak jelli sistemle yapılmış bir uygulama ise özel bir alet yardımı ile çıkartılır. Çıkartma esnasında doğal tırnağınıza zarar vermemeye çok dikkat etmelisiniz.

Protez tırnak uygulamasının ayda bir bakımı yapılması gerekmektedir. Çünkü alt kısımdaki doğal tırnağınız uzayacak ve protez tırnağın altından görünmeye başlayacaktır. Bu gibi durumlarda törpüleme işlemi ile alttaki doğal tırnak kısaltılmalıdır. Bu işlem mutlaka uzanma biri tarafından yapılmalıdır. Evde kendiniz yapmaya kalkarsanız protez tırnağınızda da zarar verebilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.