Saçlardaki Beyazları Gizlemenin Yolları

Anasayfa / Güzellik / Saçlardaki Beyazları Gizlemenin Yolları
Saçlardaki Beyazları Gizlemenin Yolları

Gerek yaş gerek genetik faktörler nedeni ile saçlarımızın beyazlaması durumu kaçınılmaz ne yazık ki. Bazılarımız beyaz saçlarıyla barışıp o şekilde yaşamayı tercih etse de bir çoğumuz beyazları kapatmayı tercih ediyoruz. Ama  dip boya yaptırmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Özelliklede saçları çok hızlı uzayanlar için kuaföre sürekli vakit ayırmak büyük problem.  Bu gibi durumlarda beyazları gizlemenin bazı pratik yolları tabi ki mevcut.

Çok sık boya yaptırma imkanınız olmuyorsa renk seçiminde açık renklere yönelmenizde fayda var. Özelliklede saçlarınız çok hızlı uzuyorsa ve beyazlarınız gözle görülür derece fazlaysa. Açık renk tonlar hatta yoğun röfleler göz yanılgısına yol açtığı için saç dipleriniz gelse de çok fazla dikkat çekmemesini sağlayacaktır.

Saçlarınızda beyazlar daha yoğunsa hatta tamamı beyazsa platin sarısı denemenizde fayda var.  Koyu renk saçlar yada kızıl tonları artık size göre değil demektir.

Yada saç boyama işlemi yerine cila uygulamalarına yönelebilirsiniz. Saç boyamayı bırakıp doğal rengini cila yöntemiyle daha canlı ve şık hale getirebilirsiniz. Saç cilası saçtaki yıpranma gibi olumsuzlukları onaracağı için saçınız çok daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

Saç boyatmaya vaktiniz yoksa ve yine de beyazlarınızın göze batmasını istemiyorsanız saç diplerine saç spreyi uygulayarak beyazlarınızı yok edebilirsiniz. Saçlarınızı yıkayana kadar kalıcılığını koruyan bu spreyler günü kurtarmanızı sağlayacaktır.

Eğer beyazlarınız çok azsa beyaz kapatıcı maskaralarda işinizi görebilir. Sadece birkaç tel beyazınız varsa ve yine de bu sizi rahatsız ediyorsa tüm saçınızı boyatıp saç boyası ile doğal saçınızın formunu bozmaktansa beyaz kapatıcı maskaralar sayesinde bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Hatta beyaz kapatıcı saç maskaranız yoksa acil durumlar için eski bir rimelinizi bile bu amaçla kullanmanız mümkün. Tabi ki rimelinizin siyah yada kahverengi  tonu saç renginizle de uygun olmalı.

Saçlarınıza şekil verirken at at kuyruğu modelinde toplamanızda saç diplerinizin daha az görünmesini sağlar. Böylece maskaraya çok fazla ihtiyacınız bile kalmamış olur.

Maskara konusunda dikkat edilmesi gereken bir hususta maskara tam olarak kuruyana kadar elinizi asla saçınıza sürmemelisiniz. Bunu önlemek içinde önce saçınıza istediğiniz şekli vermeli sonra beyazların göründüğü yerlere maskarayı uygulamanız daha doğru olacaktır.

Eğer saç aksesuarlarını seviyorsanız bandana yada taçlardan yardım alabilirsiniz bu konuda. Beyazlarınızı kapatmak istediğiniz dönemlerde taç ve bandanalar kurtarıcınız olabilir.

Saçlarınızı ayırma yönünüz bile saç diplerinizin ortaya çıkmasında çok büyük etken.  Örneğin beyaz saç yoğunluğu saçınızın üst kısmında ya da ortalarında ise saçlarınızı yandan ayırmalısınız. Ayrıca saçlarınızı sürekli aynı yöne doğru ayırıyor olmanız saçınızı cansız göstermeye başlayacaktır bir süre sonra. Farklı yöne doğru ayırmak saçınızın normalde olduğundan daha hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Beyazlar saçınızın ön kısmında hatta saçınızın başlangıç çizgisinde yoğunlaşmışsa ve siz saçınızı atkuyruğu yapmışsanız beyazlarınızı direkt göz önüne sermişsiniz demektir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken saçınızı serbest bırakıp dağınık ve hacimli görünmesini sağlamaktır. Dağınık saç modelleri saç köklerinin daha dik durmasını sağladığı için beyaz oldukları daha az belli olur.

Peki, hacimli saç modelini nasıl yapacağız?

Öncelikle şekillendirici saç köpüğünüzü saçınıza uygulayın.

Sonra tutam tutam saçlarınızı kıvırarak kurutun.

İşlemin sonunda da saç köklerinize doğru hacim verici saç spreyi uygulayın

Eğer saç yapınız bu şekilde uygulamalar için uygun değilse maşa gibi saç şekillendirici aletlerden yardım alabilirsiniz.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.