Sevgililer Günü İçin Tavsiyeler

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Sevgililer Günü İçin Tavsiyeler
Sevgililer Günü İçin Tavsiyeler

Sevgililer gününe sayılı günler kala herkesi yine bir heyecan ve telaş sarmış bulunmakta. Çünkü bu tarz özel günler maddi manevi bizi oldukça etkilemekte. Peki bu sevgililer gününün tarihi ne zamana dayanıyor?  Ve neden kutlanmaya başladı?

Kökeni Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanmakta. Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram olarak kutlanmaya başlayarak ortaya çıkmıştır. Bundan sebepte bazı ülkelerde Aziz Valentine Günü olarak da bilinmekte. St. Valentine’s Day. Valentine “ sevgili ” , ” hoşlanılan kişi ” manalarına gelmekte.

Valentine ismindeki din adamı Romalı askerlerin evlenmesinin yasak olduğu dönemde birbirini seven çiftlerin gizlice evlenmesine yardımcı olduğu için öldürülmüştür. Onun ölüm tarihide 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlayıp günümüze kadar süre gelmiştir.


Günümüzde bu hikaye bir çok insan tarafından bilinmese de 14 Şubat sevgililerin birlikte güzel bir gün geçirip hediyeleşme günü haline gelmiştir. O sebepten dolayı yaklaşmakta olan sevgililer günü için hediye arayışları şimdiden başladı bile. Peki bu özel günde klasik çiçek, takı gibi hediyeler dışında neler yapılabilir?

Sevgililer Gününde Neler Yapabilirsiniz ? Ne Hediye Alabilirsiniz ?


* Kahvaltıda görüşemediniz ve bunları uygulayamadıysanız hiç üzülmeyin. Kalpli kurabiyeler yapıp üzerini renkli şeker hamurlarıyla kaplayıp onu 5 çayına yada kahvesine de çağırabilirsiniz. Yada kurabiye yerine kalpli kalıplarda kekte olabilir.
Sevgiliniz için sevimli bir kahvaltı hazırlayıp ona sürprizler yapabilirsiniz. Örneğin kalpli minik pizzalar, yada sevimli şekillerden oluşan kalıplar ile yapılmış bir omlet. kahvaltıda böyle bir manzara görünce sevgiliniz gayet mutlu olacaktır bundan şüpheniz olmasın.

Eğer sevgilinizin arabası varsa binmeden önce görebileceği şekilde camına özel bir not yapıştırabilirsiniz.

* Dışarıda buluşmayı planlamışsanız eğer ilk buluştuğunuz mekana gidebilirsiniz. Böylece anılarınızı tazelemiş ilişkinize canlılık getirmiş olursunuz.


* İş yerine çikolata yada şekerleme gönderip içine sevimli notlar yazabilirsiniz.
Aynı evde yaşıyorsanız ondan önce uyanıp banyo aynasına rujla romantik bir not yazabilirsiniz.

Yaşadığınız yere yakın lunapark varsa eğer onunla birlikte gidip çocuklar gibi eğlenerek çok güzel bir zaman geçirebilirsiniz. Birlikte gülüp eğlenmek emin olun çok mutlu edecektir sevgilinizi.

Adrenalin seven bir çiftseniz paraşütle atlamak gibi bir etkinlikte hiç fena olmaz. Yada Kapadokya’da bir balon turu.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.