Sevgilinizin Sizi Aldattığını Nasıl Anlarsınız?

Anasayfa / Aile-İlişkiler / Sevgilinizin Sizi Aldattığını Nasıl Anlarsınız?
Sevgilinizin Sizi Aldattığını Nasıl Anlarsınız?

Partnerinizin son zamanlarda fark etmeden yaptığı bazı hareketler size aldatıldığınızın sinyalini verebilir. Eğer aldatıldığınızdan şüpheleniyorsanız tepki göstermeden ya da ilişkinize bir son vermeden önce bundan iyice emin olmanız gerekmektedir. Emin olabilmek içinde partnerinizi davranışlarını çok iyi gözlemlemelisiniz.

İşte aldatıldığınızı işaret eden davranışlar:

Eğer sizinle ilgili her konuda eskisinden daha dikkatli ve ilgili davranıyor ise bu suçluluk duygusundan kaynaklanıyordur. Bir anda ortaya çıkan bu ilgi ve alaka durumu zamanla azalmaya başlayacaktır. Çünkü aldatma olayından dolayı suçluluk duygusu da zamanla azalacaktır.

Son zamanlarda çok sık hediye almaya başlamış ise buda suçluluk duygusundan kaynaklı olabilir. Özel günlerde alınan hediyelerden bahsetmiyoruz tabi ki. Ama normalde yapmadığı halde sizi hediyelere boğmaya başlamışsa bu aldatma belirtisi olabilir.

Eğer hisleriniz size bir şeylerin değiştiğini ve normal olmadığını söylüyorsa bu durumlara gözünüzü kulağınızı kapatıp yok saymamalısınız. Şüphelerinizin doğruluk payından emin olmak için iyice gözlemleyip değerlendirmelisiniz.

Son zamanlarda sizinle sürekli kavga edip daha sonra biraz kafa dinlemeye ihtiyaç duyuyorsa bu sizden kaçıp başkası ile vakit geçirmesi için bir bahanedir. Aynı zamanda bu kavgaların sebebi artık sizle ilgili duygu ve düşüncelerinde karmaşa yaşadığının göstergesidir.

Her kavga ve tartışma sonrası ilişkiyi bitirmekten bahsediyor ise bu artık sizsiz kalmaktan korkmadığını göstermektedir. Çünkü ne yazık ki bir yedeğiniz vardır.

Sizle hiç ilgisi olmayan konularda bile duygu değişimleri yalayıp size yansıtıyorsa bunun sebebi diğer ilişkisinde yaşadığı sorunları size yansıtmasından kaynaklıdır.

Size karşı artık soğuk tavırlar sergileyip sohbet etmekten bile kaçınıyor ise bu sizden kopya başladığının göstergesidir.

Bir anda dinlediği müzikler, hobileri ve beğenileri konusunda çok radikal değişimler yaşanmaya başlamışsa bu diğer ilişkisinden kaynaklı yeni alışkanlıklar olabilir. Örneğin dinlediği şarkının sözlerinden ipuçları elde edebilirsiniz.

Kendine güveni ve saygısı az olan bir partneriniz var ise aldatma potansiyeli daha yüksektir. Sizde bulamadığı herhangi bir şey bir başkasında bulduğu an aldatma olayını çok rahat gerçekleştirebilirler.
Herhangi bir tipi ya da karakteri aşırı derece eleştirmeye başlamış ise bu aslında hoşlandığı tarzdan hoşlanmadığını size düşündürtme çabasından kaynaklanmaktadır. Tamamen ters psikoloji uygulamaya çalışmaktadır.

Önceden sizde beğendiği bir yönünüzü artık eleştirmeye başlamışsa kendisini sizden soğutmaya çalışıyor olabilir.

Sözleriniz ya da yorumlarınız çok iyi niyetli bile olsa sürekli alınganlık göstermeye başlamışsa buda sizinle anlaşamadığını göstermeye çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Artık daha fazla yalnız zaman geçirmek istediğini söylüyor ve sizinle zaman geçirmek istemiyorsa bu zamanını başkalarıyla geçirdiği içindir.

Size karşı mesafeli davranmaya başlamışsa ve tensel temastan kaçınmaya çalışıyorsa bu artık sizi istemediğinin göstergesidir.

Artık sizi sevdiğini söylemiyorsa bunu göstermiyorsa size karşı olan duyguları tükenmiş demektir.

Onun için iyi bir şeyler yaptığınızda ya da hediyeler aldığınızda mahcup olup kendini kötü hissediyorsa bu yaptıklarından dolayı kendini size karşı suçlu hissetmesinden dolayıdır. Sizin bu iyiliğinizi ve jestlerinizi hak etmediğini düşünmesinden kaynaklanmaktadır.

İlişkinizin geleceği hakkında artık sizinle konuşmuyor ve gelecek hayalleri kurmuyorsa artık gelecekte sizi yanında göremediği içindir.

Kendini size karşı soğutmak için elinden gelen her şeyi yapıyorsa ilişkiyi sizin bitirmeniz ve ayrılan taraf siz olmanız içindir.

Konuşma tarzında değişiklikler yeni kelimeler ve jargonlar var ise bunun sebebi diğer kişiden öğrendikleri olabilir. Onunla arasında oluşturduğu yeni dilini bazen size de konuşurken yansıtıyor olabilir.

Cinsel yaşamınız artık eskisi kadar zevk verici değilse bu artık ilgisinin başkasında olmasından kaynaklıdır.

Sabahları uyandığında şaşkın tavırlar sergiliyorsa bu hangi sevgilisinin yanında uyandığını bir anda bilememenin şaşkınlığı ve endişesi olabilir.

Arkadaşlarınız ve ailenizin sizin ilişkinizde göremediğiniz şeyleri de görüyor olabilir. Onların uyarı ve yorumlarına mutlaka kulak verin.

Sıradan sorularınızı hesap sorma gibi algılayıp kendisini rahatsız hissetmeye başlamışsa bu yakalanma korkusundan kaynaklanmaktadır.

Uykusunda sürekli kabuslar görmeye başlamışsa bu yaşadığı karmaşık hayatın etkilerinden kaynaklanmaktadır.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.